ETC3 2018

Siin leheküljel saab olla kursis koondise käekäiguga ning lugeda turniiripäevade kokkuvõtteid.

Euroopa meeskondlikud kolmanda divisjoni meistrivõistlused toimuvad 25 -28.04.2018 Riias, kus osaleb  nii Eesti naiste kui meeste koondis.

Turniiri kodulehekülg

Alagrupid ja tulemused

Naiste turniiril mängib koondise eest 3 mängijat. Kokku on 9 naiskonda.Mängitakse kahes alagrupis. Eesti on ühes alagrupis Itaalia, Rootsi, Luksemburgi ja Valgevenega. Poolfinaalidesse pääseb alagruppide kaks parimat. Turniiri üks favoriitidest on Itaalia, kes mängis eelmine aasta divisjon 2-s, kuid langes sealt tagasi kolmandasse divisjoni.

Eesti koondis:

1. Aliis Allas
  2. Reele Komi
  3. Anna Reinsoo
  4. Kirsika Kikkas

Meeste turniiril on kokku 18 meeskonda. Mängitakse neljas alagrupis ja edasi pääseb  alagruppidest samuti kaks parimat veerandfinaalidesse.

Eesti on alagrupis B koos Ukraina, Lichtensteini, Islandi ja Venemaaga. Turniiri favoriitideks on Norra ja Ukraina, kes mängisid eelmisel aastal divisjon kahes.

Meeste koondise eest mängib neli mängijat.

1. Kristjan Pettai
  2. Jaanus Pettai
  3. Paavo Piik
  4. Priit Lumi
  5. Andri Talts

Koondistega on turniiril kaasas peatreener Tomi Niinimäki.

Koondised sõidavad turniirile juba 24.aprillil , kus neil on õhtul kell 19 ka viimane treening.

Eesti koondist toetavad: TALOT AS, GREEN LIFE OÜ, AUTOSPIRIT OÜ , EESTI KULTUURKAPITAL

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Esimese päeva kokkuvõte

Hommikul  kell 9.00 mängisid esimese mängu naised Itaaliaga, kus tuli 3-0 kaotus. Mängiti järjekorras 3-1-2

Anna Reinsoo   Taylor-French, Lily  – 1 - 3

Aliis Allas -  Menegozzi, Monica  -0 – 3

Reele Komi   -  Tartarone, Cristina  0-3

Reele kommentaar: Esimene mäng Itaalia vastu: Mängutempo oli kiire ja seda kohe esimesest punktist alates. Mäng oli võrdne kuni hetkeni, kui lõin kõrgema löögi väljaku ette. Vastane kasutas neid võimalusi hästi ära ja ründas väga täpsete droppidega. Mõnus mäng!

Aliis: Vastane oli kiire västrik. Esimeses geimis tundsin end väga hästi ja sain volleyda ja mängda oma mängu. Geim läks tasavägiselt , kuid Monica kasuks. Vastane hoidis kiiret tempot ja teises geimis hakkasin füüsiliselt väsima, mis tõi kohe kaasa ebatäpsemad löögid ja rohkem vastase rünnakuid , mis tähendas minu poolt rohkem töö tegemist, et palle päästa.

Teine mäng mängiti alles 19.30 ning päeva viimane matš lõppes kell  21.20 otsustavas kolmandas mängus ja viiendas geimis.  Rootsi naiskond oli väga hea racket skilliga  ja   nende mängustiil vajas ka harjumist. Esimese mängus ei saanud Anna kuidagi oma mängu ja nii tuli 3- 0 kaotus. Aliis viigistas seisu võites oma mängu 3-1. Kolmandas otsustavas mängus läks Reele geimidega 2-0 juhtima. Esimene geim oli tasavägine, teises tundus, et Reele on omas elemendis ja geim lõppes kindalt. Kuid rootslanna oli visa, kiire ja vastupidav. Kolmandast geimist võttis mäng alles korraliku hoos sisse. Reele mängis hästi ja oli rohkem ründavamas positsioonis, kuid rootslanna tõi kõik pallid üles ja jonnakalt ajas vastu. Nii kolmandas kui neljandas geimis oli Reelel  matšpalle, kuid ei tulnud kuidagi see üks punkt meie kasuks ära. Viiendas geimis sai vastane, aga kohe alguses edu sisse. Reele võitles kõigest hingest, kuid viies geim läks Rootsile.

Anna Reinsoo - Matilda Ravn - Holm 0 -3 (4:11;4:11;7:11)

Aliis Allas - Nanna Carleke - 3-1 (6:11;11:9;11:4;11:9)

Reele Komi - Joanne Elgood 2-3 (13:11; 11:5; 14:14; 10:12; 6:11).

Aliisi kommentaar: Tundsin ennast väga hästi kogu mängu. Esimene geim vastane üllatas mind oma hea reketi oskuse ja super droppidega, kuid samas ta ei olnud väga kiire. Peale esimese geimi kohanemist püüdsin teda väljaku esiosast kaugemale hoida ja rohkem ringi liigutada , et ta mind survestada ei saaks. Natuke vähem enda vigasid oleks võinud olla, aga suuresplaans oli hea mäng.

Mehed mängisid esimese mängu Venemaaga , kus tuli 4-0 kaotus ja teine mäng oli Liechtensteiniga,kus mängud olid 2-2, kuid kokkuvõtes matš eestile

Kristjani video kommentaar

Paavo Kommentaar:

vs Aleksei Severinov 0-3 (8:11, 8:11, 5:11)

Ei ole midagi head rääkida selle matši kohta, üritasin kõik kolm geimi kuidagi mängu sisse saada, jõudsingi teises geimis mälu järgi 8-8 peale ronida, aga Severinov domineeris ja suunas pallivahetusi, ma ei saanud tast palli piisavalt mööda, väljakutunnetus polnud ka suurem asi, ühesõnaga suhteliselt agoonia-kogemus. Eriti, kuna kõrvalväljakutel andsid teised väga kõvasid lahinguid ja ideaalsete geimilõppude korral oleks võinud ülejäänud kolm mängu ka võita, aga minult siis jah selline soss-sepa töö, ei saanud plaatimisega hakkama, tuleks uus töömees tellida.

vs David Maier 2-3 (11:8, 2:11, 10:12, 11:6, 9:11)

Päeva teiseks matšiks otsustasin võtta mänguplaaniks, et oleks lõbus, kuna esimene mäng oli selline õudne kangutamine. Vastaseks 17-aastane ülikiire Maieri-perekonna noorim võsu (neid oli võistkonnas kolm, isa ja kaks poega). Minu vastaseks siis sedapuhku teine paigutus, kuna Jaanus puhkas jalga. Saksakeelne David oli löökide poolest must osavam, jooksime ja reageerisime mõlemad suhteliselt sama hästi, mäng oli kogu aeg väga kiire. Esimese geimi lõpus tegi ta paar lihtsat viga, mis pööras geimilõpu mulle. Teises geimis tuli tal kõik välja. Kolmanda geimi lõpp oli väga tasavägine, lõppes no-let otsusega minu kahjuks, mis oli natuke tüütu, kuigi üldiselt oli kohtunik Priževoits pigem Eesti-sümpaatiaga. Neljandas sain, nagu ka esimese geimi lõpus, rohkem teda väljaku tahaossa sundida ja tundus, et väsitasin ta ka natuke ära. Aga viiendas geimis tuli ikkagi suht võrdne heitlus, 8-6 olin veel ees, püüdsin küll olla kannatlik, aga ikka lipsasid mõned lihtsad vead sisse ja 55 minutit kestnud mäng lõppes napi kaotusega. Aga vähemalt ei olnud tunnet, et oleks oluliselt alla oma võimete mänginud ja meie numbrid 3 ja 4 ehk Priit ja Andri tõid lõpuks võidu koju, kui meie Kristjaniga mõlemad 2-3 kaotasime Maieritele. Priit võitis isamaierit, aga üldiselt on sel aastal 3. divisjoni tase taas tõusnud, lihtsaid mänge on minimaalselt, mis seletabki kokkuvõttes seda, miks me mingi 18. sajandi vürstiriigiga, kus elab samapalju inimesi kui Pärnus, 2-2 mängime.

Priidu kommentaar:

Esimene matš Venemaa neljanda asetusega reketi vastu -  vs Vladislav Titov 2-3 (11-6, 9-11, 9-11, 11-7, 7-11),  60 minutit

PSA rankingus hetkel 312. kohal, väle ja heas vormis 21. aastane tegelane Novosibirskist. Teises geimis olin 9-6 ees ning õnnestus ikka ära puterdada 5 punkti järjest. Hea lahing, kus otsustavatel hetkedel mängis ta lihtsalt paremini. Viimases olin isegi korraks ees 6-5 peal, aga siis lõi ta 2 ilusat crosscourt nicki, ja 7-7 seisult mängis väga kindlalt ja hästi. Enamuse ajast õnnestus isegi korralikku squashi mängida, aga punktide saamiseks pidi üsna palju kannatama. Õnneks kinkis ta iga geim üsna mitu punkti kohtadest, kust oleks võinud mind suure surve alla panna. Täna oli peaaegu tervel koondisel erinevates matšides omad võimalused matšid võita, aga kahjuks need ei realiseerunud.

Õhtune matš oli Kristjani ja Paavo vastaste isaga, kes mängis klassikalist seeniorisquashi, kus üritas iga palli maksimaalselt kolme löögiga ära lüüa, aga liikuda eriti ei jaksanud, seega minu jaoks oli see pigem väike taastumistrenn.

vs Peter Maier  3-0  (11-2, 11-7, 11-2)  , 20 minutit

Homme saab möllata alagrupi liidrite Ukraina ning hetkel viimasel kohal oleva Islandiga.

TEINE PÄEV

Naised mängivad 13.30 Luksemburgiga ja õhtul  kell 18.00 Valgevenega. Mehed  mängivad kell 12.00 Islandiga ja kell 16.30 Ukrainaga, mida näeb Live ülekandes

11-3 ;11-1; 11-3

Aliisi kommentaar:Esimese mängus  enesetunne ei olnud hea esimese mängu ajal ja mentaalselt pidin kõvasti tööd tegema, et mängu lõpuni vastu pidada. Jalgades ei olnud päris seda kiirust ja särtsu, milleks ma tean, et olen võimeline. See kindlasti ei olnud minu parim mäng, aga olen endaga rahul, et suutsin vaimselt vastu pidada ja mäng enda kasuks pöörata. Teise mängus tundisn end jälle hästi ja domineerisn kogu mängu. Lukemburgi vastu tegi Anna  väga hea mängu tulles 0-2 kaotusest välja. Tundus juba, et ta leidis oma mängu ja domineeris oluliselt rohkem, kuid viienda geimi lõpp  läks siiski vastasele. Tundub, et see on meie kogu tiimi selle aasta põhi probleem - eduseisus geimide ja mängude lõpetamine. Kirsika tegi oma elu parimad mängud  - terav, kiire. Super esitus Kirsika poolt, mis tõi  ka väga kindla 3-0 võidu esimes ja teises mängus. Valgevene vastu sõitis Reele oma vastasest konkreetselt üle. Kaks kaotust alagrupis , aga tähendas, et jäime esinelikust välja ja mängime Lätiga 5.koha peale. Poolfinaalides lähevad kokku Itaalia ja Norra ning Ukraina ja Rootsi.

Kirsika kommentaar: Esimene mäng: tundsin, et mul on vaja vaimset ettevalmistamist vahetult enne mängu ja nii ma viskasingi prügikasti kõik üleliigsed mõtted. Mängu ajal tundsin end kui kala vees, kõik läks nii nagu ma olin ette valmistanud. Olin täielikult mängus sees ning tegin oma viimase aja parima mängu. Tunne oli superhea! Teise mängu ajal jätkasin hommikust taktikat ning seegi mäng tuli kindlalt 3-0 minu kasuks

11-6 ;11-9; 12-10

Alagrupis jäid mehed 5.kohale ja mängivad Valgevenega kohtadele 17-18.

Kolmas päev

Naised võitsid 5.koha alistades Läti naiskonna 2-1. Turniiri viimane päev lõppes mõnusa närvikõdiga. Kõige pealt alustasid teised reketid ehk siis  Reele Komi  ja Liene Rieba. Reele sai küll 2-0 juhtima, kuid geimid olid tasavägised, aga Liene oli täna ka päris heas hoos ja suutis end uuesti kokku võtta ning seisu viigistada 2 - 2 . Viies geim oli väga heas squash. Neiud andsid endast kõik. Mäng oli nii pingeline, et fännidel oli süda paha närvitsemisest. Punkt punktis see geim kulges, kuid seekord suutis Reele otsustava hetke enda kasuks pöörata.Mäng kestis 46 minutit. Reele mängu võit oli Eestile ülioluline ja andis võimaluse võtta 5.koht, sest Aliis proovis Läti esinumbri vastu teha , mis oskas, aga vaevalt higiseks saanud Ineta lõpetas mängu kiirelt 3-0. Lõplik tulemus  läks kolmandate reketite  kaela, kus siis Anna Reinsoo mängis kogenud Baiba Lullega. Kaval Baiba napsas kohe esimese geimi, kuid Anna kosus ja võitis olulise tasavägise teise. Kolmas tuli juba lihtsalt, kuid neljandas läks natuke kontroll ära ja Baiba suutis viigistada matši. Üks hea turniir peabki lõppema otsustavas mängus ja otsustavas viiendas geimis. Anna pidas pingele vastu ja vormistas viiendas võidu. Mäng kestis 43 minutit.

Reele Komi - Liene Rieba  3-2 ( 12-10; 11-5; 9-11; 7-11; 11-9)

Aliis Allas - Ineta Mackevica 0 - 3 (7-11; 3-11; 3-11)

Anna Reinsoo - Baiba Lulle 3-2 (8-11, 12-10; 11-6 ;7-11 ;11-6)

Naiste turniiril jõudsid poolfinaali Norra vs Itaalia ja Rootsi vs Ukraina. Ukraina -Rootsi mäng oli väga ühepoolne ja Ukraina kindlustas lihtsalt endale finaali koha, kuid Itaalia -Norra mäng oli kõva lahing , kus matš otsustati kolmandas otsustavas mängus. Naiste finaal täna, 28.04 kell 12.30 ja kolmanda koha mäng algab samal ajal.

Mehed sõitisd mängus Valgevenega korralikult oma vastastest üle ja lõplik tukemus 17.koht

2-11; 11-7 ;3-11 ;7-11

Kogu Eesti tiim võttis võistlusest maksimumi. Naised mängisid kokku 56 geimi ja mehed 79 geimi,mis tõstis nad mängitud geimides turniiri liidriteks. Naised mängisid konkreetselt kõige rohkem geime ning meestel tuli küll mitmete tiimidega enam vähem sama palju geime, kuid Eesti tiim mängis teiste tiimidega võrreldes vähem mänge.

Poolfinaalis mängisid Venemaa vs Horvaatia ja Rootsi vs Ukraina. Mõlemad võideti väga kindlalt ning finaalis on vastamisi Rootsi ja Horvaatia. Finaal toimub täna, 28.04.18 kell 15.30 ning kolmanda koha mäng kell 14.00.