Castor Open 2016 võitis Priit Lumi

Laupäeval, 23.jaanuaril toimus Castor Squashiklubis Castor Open 2016

Turniiri võitja väga üllatusena ei tulnud. Margus Lomp oli vist ainuke, kellel õnnestus  poolfinaalis Priidu vastu üks nn.´´okse ralli´´teha, kus Priit ka end veidike liigutama pidi. Finaalis ei suutnud Aliis ka millegagi üllatada ja võit läks väga kindlalt 3-0 Priidule. 

Kui Priit läks A alagrupis ülekaalukalt esimesena edasi poolikutesse, siis alagrupi teine edasi pääseja otsustati väga pinevalt. Pärnu klubi noorhärrad Janvel anderson ja Walter Herold Veedla pidasid omavahel kõva laingu, mille võitis 3-2 Janvel. Seejärel, aga kaotas Janvel Taaniel Sepale 1-3. Otsustavas mängus Walteri ja Taanieli vahel tegi esimeses geimis Walter 11-0 puhta töö. Walteri mängu võit oleks kindlustanud talle edasipääsu, kuid esimesest üllatusest üle saanud, leidis Taaniel oma rütmi ja võttis mängu 3-1.

B alagrupi mängudest pinevaimad oli  Kirsika ja Marguse mäng,kus Kiriska hakkas vapralt Margusele vastu, kuid pidi siiski tunnistama Marguse 3-1 paremust ja seejärel pidas veel meeletu pika mängu Marek Veibergiga, mille ta võitis 3-2.  

 Esimene poolfinaal Priidu ja Marguse vahel lõppes kindlalt 3-0 Priidule. Teises poolikus olukord nii kindel ei olnud. Taanielil olid omad võimalused. Aliisi ei saanud end kohe liikuma korralikult ja Taaniel eksis otsustavatel momentidel ja nii see mäng suht punkt-punktis läks,kuid geimi lõpud võttis siiski Aliis. Kolmandas geimis natuke Taanieli mäng  lagunes , mis Andis Aliisile võimalusi rünnakuteks ja nii see kolmas geim ka Aliisile läks. 

Finaalist oluliselt huvitavam oli seekord kolmanda koha mäng Taanieli ja Marguse vahel. Väga meelelahutuslik mäng pealtaatajatele. Taaniel üritas korduvalt spagaate sooritada ja mõnusaid ´´okse rallisid´´ oli küllaga. Tasavägine heitlus libises alguses mängu domineerinud Taanielil siiski käest ja mäng lõppes geimidega 3 - 1 (8:11; 11:8; 13:11; 11:8) Margusele. 

Suur kummardus  Pärnu klubi harrastajatele Peep Allasele ja oma võistlus debüüdi teinud Meelis Tähtvälile, kes tublilt hakkasid vastu staazikamatele squashimängijatele. 

Suured tänud osalejatele mõnusa squashi maratoni eest. Kõik mängud mängiti parem 5-st ja usun, et kõik said end korralikult tühjaks joosta(peale Priidu muidugi:))

Detailsed tulemused

Paremusjärjestus.

  1. Priit Lumi
  2. Aliis Allas
  3. Margus Lomp
  4. Taaniel Sepp
  5. Janvel Anderson
  6. Walter Herold Veedla
  7. Kirsika Kikkas
  8. Marek Veiberg
  9. Meelis Tähtväli
  10. Peep Allas