Eesti meistrid 2019 on Paavo Piik ja Aliis Allas

9 - 10.veebruaril toimusid Tallinnas Tondi Tennisekeskuses 26.Eesti meistrivõistlused.

Eesti meistriteks krooniti Paavo Piik ja Aliis Allas.

Paavo Piik on teinud kõva come backi viimase  3 hooajaga. Viimati võitis ta meistritiitli 2004 aastal. Juba eelmisel aastal näitas ta milleks on võimeline, kui saavutas meistrivõistlustel pronksi. Käesoleval hooajal on ta jätkanud kõva trenni tegemisega ning meistrivõistlustele eelnenud turniiridel oli näha , et motivatsioon on laes ja konkurentidel tuleb valmis olla. Veerandfinaalis alistas Paavo Piik Rasmus Kurmi geimidega 3 - 0 ja poolfinaalis venna Pauli vastu ei andnud ta sel aastal ära ühtegi geimi. 

Finaali vastane Kristjan Pettai alistas veerandfinaalis Henrik Kurmi geimidega 3 - 0 ning poolfinaalis 3 - 0 (15:13; 11:3;11:4) Priit Lumi. 

Finaalmäng kestis 63 minutit. See oli pealtvaatajate närve kõditav ja ahhetama panev matš, kus väsimatu Paavo Piik suutis Kristjani rünnakuid ulmeliselt päästa. Kõik hoidsid peast kinni , kui Paavo jõudis võimatu palli kätte saada. Kuidas ta seda küll teeb?

Selle aasta finaalmäng näitas kui füüsiliselt nõudlik squash on. Kristjan Pettai alustas mängu suurepäraselt , minnes geimidega 2 - 0 juhtima, kuid pikad ja väsitavad rallid hakkasid tundma andma ja kolmandas geimis tabasid Pettaid jalakrambid. Uskumatu, kuidas ta suutis läbi krampide hambad ristis viimase punktinii võidelda. Pärast krampide tekkimist oli Kristjan raskustes ja Paavo viigistas seisu 2 - 2. Otsustav geim läks punkt punktis. Mäng oli nii tasavägine, et võis võis igal hetkel mõlemale poole minna. Seekord jäi Paavo suur võidutahe peale ja otsustav geim lõppes tulemusega 12:10. Super lahing mehed!! Paavo Piigi jaoks on see 14-s  Eesti meistrivõistluste medal ja kolmas meistritiitel. 

Paavo Piigi kommentaar

Kristjan Pettai kommentaar

 

Kolmanda koha saavutas Paul Piik ,kes alistas pronksimängus treeningkaaslase Priit Lumi geimidega 3 - 1 (11:9;11:8 5:11;11:8).Mäng kestis 49 minutit. 

Ägedaid lahinguid oli mõlemal päeval. Üks tõsisem lahing oli meie juunioride Henrik Kurmi ja Walter Herold Veedla vaheline matš, mis juba neile traditsiooniliselt lõppes otsustavas viiendas geimis ja seisuga 11:9. Sel korral oli parem Veedla. Kurm juuniori alistades läks Veedla kokku Kurm seenioriga ehk Rasmus Kurmiga ja ka see põnev mäng läks otsustavasse viiendasse geimi, mille võitis Veedla tulemusega 12:10. Mäng kestis 46 minutit. 

Kohamängudes üks pikimaid oli ka 11.koha matš Ivar Puusepa ja Ardo Nõmme vahel. 50 - minutiline mäng lõppes viiendas geimis 12:10 Ivar Puusepale. Pikki ägedaid lahinguid oli loomulikult veel Raul Sink vs Eino Vaarala, Imre Kuusk vs Toivo Annus, Kaarel Simm vs Janvel Anderson. 


Paremusjärjestus:

 1. Paavo Piik - ESA
 2. Kristjan Pettai - TSRC
 3. Paul Piik - ESA
 4. Priit Lumi - ESA
 5. Walter Herold Veedla - Castor Squash
 6. Rasmus Kurm - ESA
 7. Henrik Kurm - ESA
 8. Taaniel Sepp - ESA
 9. Silver Saia - ESA
 10. Karl Kull - TSRC
 11. Ivar Puusepp - Tääksi SqK
 12. Ardo Nõmm - Castor Squash
 13. Kaarel Simm - ESA
 14. Janvel Anderson - Castor Squash
 15. Imre Kuusk - Saaremaa SqK
 16. Toivo Annus - ESA
 17. Erkki Kiiver - Saaremaa SqK
 18. Jaak Heinla - Pärnu SqK
 19. Kristjan Sinisoo - Tääksi SqK
 20. Meelis Vallaste - Saaremaa SqK
 21. Tiit Elmest - ESA
 22. Raul Sink - Saaremaa SqK
 23. Eino Vaarala - Pärnu SqK
 24. Henri Aalmann - Tartu SqK
 25. Indrek Viikmaa - Castor SqK
 26. Hannes Arvisto - ESA
 27. Hillar Joon - TSRC
 28. Janno Kangur - Pärnu SqK
 29. Aivar Kommisaar - Tääkis SqK
 30. Raivo Mitt - TSRC

DETAILSED TULEMUSED


Naiste meistriks krooniti Aliis Allas, kelle jaoks on see viies meistritiitel ja kümnes meistrivõistluste medal. Selle kullaga läheb Allas läbi aegade naiste meistrite edetabelit juhtima. Neli kulda on Reele Komil, Diana Legušil ja Kati Kraavingul. Loosi tahtel kordu eelmise aasta stsenaarium - poolfinaal viis kokku vanad rivaalid  Reel Komi ja Aliis Allase. Mängu võitis ka sel aastal Allas geimidega 3 - 0 (11:9 ;11:8;11:6 )

Finaali vastane Anna Reinsoo alistas teises poolfinaalis kindlalt geimidega 3 - 0 (11:5;11:5;11:3) Gerli Jõgeva.

Eelmise aasta finalistid olid siis taaskord vastamisi. Oli tunda Anna Reinsoo suurt tahet ja motivatsiooni võtta revanš eelmise aasta kaotuse eest. Esimeses geimis sai Allas mängida oma domineerivamat mängu ning võitis geimi 11:4. Teises geimis suutis Reinsoo jääda rahulikuks ja oma mängu rohkem peale suruda ja Allas liikuma panna. Geimi võit oli üsna ligidal , kuid lõpp läks siiski Allasele 11:9. Kolmandas Allas kosus teise geimi ehmatusest ja võitis ka selle 11:6. 

Allase kommentaar :´´Mulle tundus, et Anna on suurepärases füüsilises vormis. Kui ta teises geimis mind rohkem liikuma sai, siis hetkeks tekkis mul paanika, et kui see geim ära läheb, siis see võib mõjutada kogu mängu tulemust. Ma olen täiesti veendunud, et kui mäng oleks läinud pikemaks, siis ma oleks füüsiliseslt rohkem väsinud olnud  ning väsimuse pealt tulevad vead  ja mängu tulemus oleks võinud hoopis teine olla. Minu ainus eesmärk oli võimalikult kiiresti mäng ära lõpetada. Anna elab ja treenib Hollandis ja oli näha tema tugevat arengut, mis tõttu olen väga õnnelik, et seekord võit veel mulle tuli. Ootan huviga juba järgmise aasta meistrikaid.''

Kolmanda koha saavutas Reele Komi, kes alistas pronksi mängus Gerli Jõgeva geimidega 3 - 0.

 

Paremusjärjestus:

 1. Aliis Allas - Castor Squash
 2. Anna Reinsoo - ESA
 3. Reele Komi - ESA
 4. Gerli Jõgeva - Tartu SqK
 5. Kirsika Kikkas - Castor Squash
 6. Eveli Mälk - Castor Squash
 7. Laura-Liisa Lilleleht - Castor Squash
 8. Kristin Viikmaa - Castor Squash
 9. Mari-Liis Stalde - ESA
 10. Regina Reimaa - Tartu SqK
 11. Hannela Artus - Saaremaa SqK
 12. Meelika Muiso - ESA
 13. Anu Volokitin - ESA
 14. Anne-Ly Viikmaa - Castor Squash
 15. Triin Mägi - ESA

DETAILSED TULEMUSED

PILDID

ERR - 17:35 minut

Eesti meistrivõistluste suurtoetaja FRAMM

Auhinnad panid välja

Lemon Cosmetics

Bepulsaar

PAF

SIS - SIENCE IN SPORT

Banaanididega varustas meistrikaid BAMBONA


Täname Eesti Squashiföderatsiooni toetajaid:

GREEN LIFE, AUTOSPIRIT TARTU, PAF ja EVIKO EHITUS OÜ

Täname Tondi Tennisekeskust

Täname mängijaid , pealtvaatajaid ja suured õnnitlused kõikidele võitjatele!

Ja suurimad tänud Margit Errapart, et aitasid kaks pikka turniiri päeva edukalt läbi viia.