ESqF juunioride liiga 2.etapi võitsid Sithuka Liyanage, Gregor Roop ja Margus Lomp

Laupäeval, 6.veebruaril täitus Tartu Squashiklubi noortega, kui toimus ESqF juunioride liiga 2.etapp. Turniiril osales 22 noort üle Eesti ja 5 Läti noort. Ülimalt positiivne ja super päev lõppes Sithuka Liyanage, Gregor Roop´i ja Margus Lomp´i võitudega.

Nn Tuleviku staaride ehk siis alles hiljuti squashimänguga alustanud noorte grupis osales seekord  rekordarv 16 noort. Paljude jaoks oli see esimene squashivõistlus, kuid noored olid super tublid ja positiivsed ning üritasid teha kõike , mis oskasid. Oli palju tasavägiseid ja pingelisi mänge. Esineliku moodustasid samad noored, kes eelmisel etapil - vend- õde Lätist, Sithuka Liyanage ja Pärnu Castorklubi neiu Laura - Liis Pahk. Tore on jälgida, kuidas noored koos arenevad. Kui eelmine kord tegi Sithuka  finaalis Lukassega, mis tahtis,siis seekord läks küll võit taaskord Sithukale, kuid mäng oli juba oluliselt tasavägisem. Kolmanda koha põnev heitluses Kristena ja Laura-Liisi vahel oli täis emotsioone ja pinget. Kui eelmine kord läks kolmandas geimis võit Lätti, siis seekord võttis revanši Laura-Liis. Mäng lõppes seisuga 2-1 (8:11; 11:8:11:8) Laura-Liisile.

Paremusjärjestus:

 1. Sithuka Liyanage - Tartu
 2. Lukass Kančs - Läti
 3. Laura-Liis Pahk - Castor Squashiklubi
 4. Kristena Kanča - Läti
 5. Eliise Koppel - Castor Squashiklubi
 6. Heli Tomson - Castor Squashiklubi
 7. Loona Olesk - Castor Squashiklubi
 8. Peeter Post - Castor Squashiklubi
 9. Eveli Mälk - Castor Squashiklubi
 10. Maria Post - Castor Squashiklubi
 11. Kärol Samoson - Valga TSK
 12. Aurelia Pärtelson - Castor Squashiklubi
 13. Jenny Urmaste - Castor Squashiklubi
 14. Marie Alas - Castor Squashiklubi
 15. Karolin Tamm - Castor Squashiklubi
 16. Eva- Liisa Andrejev - Valga TSK

U15 vanusegrupp mängis ühes alagrupis ja võitja selgitamiseks tuli kõikidega läbi mängida. Ühegi kaotuseta Valgas treeniv Gregor Roop ja Pärnu neiu Liisbeth Pahk pidasid maha juba traditsioonilise väga tasavägise finaal mängu. Esimese geimis mõlemad närveerisid ja Liisbeth ei saanud end liikuma ja kahe esimese  geimi võit läks suhteliselt kindlalt Gregorile. Kuid siis tärkas Liisbethi võitlusvaim. Eelmise korra 3-2 kaotus oli ka hingel ning sellist võitlemist ei ole Liisbethi poolt ennem nähtud ning järgmised kaks geimi läksid Liisbethile. Otsustavas viiendas geimis, aga sai Gregor oma mängu rütmi tagasi ja survestas Liisbethi tugevalt. Liisbeth võitles viimase punktini, kuid ka seekord pidi vastu võtma 3-2 (11-6;11-9;4-11; 9-11;11-5) napi kaotuse. U15 kõige pinevam mäng oli tegelikult kolmanda koha heitlus Valga noore Karl-Robert Mõttuse ja Pärnu mängija Erik Lille vahel. Mäng läks punkt-punktis ja vaatajatele palju närvikõdi tekitanud mäng lõppes Karl-Roberti 3-2 võiduga (14-12;9-11; 12-10; 10-12;14-12). Tulemus räägib iseenda eest, milline vägev mäng see oli. 

 Paremusjärjestus:

 1. Gregor Roop - Valga TSK
 2. Liisbeth Pahk - Castor Squashiklubi
 3. Karl-Robert Mõttus - Valga TSK
 4. Erik Lille  - Castor Squashiklubi

U19 vanusegrupis Läti noored meie omadele vastu ei saanud ja nad suruti kindlalt esinelikust välja. Suurepärast mängu näitas taaskord Walter Heold Veedla, kes alagrupimängus pani Marguse tõsiselt jooksma oma ründava stiiliga, kuid Marguse kiired jalad ja suurem kogemus jäi geimidega 3-0 (11-2;12-10;12-10) peale, mis viis ta ka edasi finaali poole. Teisest alagrupist väljus kindla võitjana Janvel Anderson. Kirsika Kikkasel ei olnud seekord enesetunne kõige parem.  Võitles küll tublilt turniiri lõpuni, kuid oli näha raskust mängudes. Ja nii tuli tal ka võtta vastu kaotus poolfinaalis Marguselt ning ka kolmanda koha mängus klubikaaslaselt Walterilt. Kolmanda koha mäng lõppes seisuga 3-0 (11-3;12-10;11-5).  

Finaalis olid vastamisi natuke oodatult tavapärased rivaalid Margus Lomp ja Janvel Anderson. Müstilised noormehed ei väsi vist kunagi.Suhteliselt sarnase mängustiiliga ja hämmastama paneva vastupidavusega noormeste mäng läks tasavägiselt. Kui esimese geimi närveldav paugutamine läbi sai, siis  läks mäng ka ilusamaks. Kolmandas ja neljandas geimis toimus vastavalt mõlemal mängijal korraks täielik lagunemine ja teise mängija suur power ja nii tuligi mängida viies otsustav geim. Otsustavas geimis suutis Margus oma mängu rohkem peale suruda ja Janvel läks sellega kaasa.Finaalimäng lõppes seisuga 3-2 (11-5;7-11;3-11;11-2;13-11)Margusele.

 Paremusjärjestus:

 1. Margus Lomp - ESA
 2. Janevel Anderson - Castor Squashiklubi
 3. Walter Herold Veedla - Castor Squashiklubi
 4. Kirsika Kikkas - Castor Squashiklubi
 5. Augusts Ubelis - LAT
 6. Adrians Hofmanis - LAT
 7. Karlis Kaltiginis -LAT

Tõsiselt positiivne päev kõikidele andis suure kuhja uut motivatsiooni noortele ja treeneritele. Noorte innukus on nakkav. Päeva tipphetked olid kaks viimast finaalmängu, millele kõik ninad vastu klaasi kaasa elasid. Pärast oli kuulda vais kommentaare: ,, Isver , kui lahe mäng see oli. Squash on niii äge!´´ Ma tahan rohkem trennis käia ja harjutada!´´

NB! Kui Eesti squashimaatikul on domineerinud alati vennad, siis on lootust, et varsti tekib meie squashi eliiti esimene õdede tandem -   õed Pahkid!

Aitäh korraldajatele! 

Aitäh lapsevanematele!

Aitäh treeneritele!

Kõige suurem kummardus kõikidele noortele selle vahva päeva eest. Reketid kätte ja trenni. Uued võimalused juba järgmisel etapil,  23.aprillil Metro Squashiklubis.