Harrastajate KV esimese etapi võitis Walter Herold Veedla

Laupäeval, 31.oktoobril toimus Pärnus Castor Squashiklubis esimene Harrastajate  karikavõistluse etapp. Turniiril osales 17 mängijat Pärnust, Tallinnast, Tartust, Tääksisit, Raplast ja Valgast.

Turniiri võitis Castor Squashiklubi kasvandik 15-aastane Walter H Veedla, kes alistas finaalis klubikaaslase Madis Prikk´i 3-1(9-1;111-8;11-2;11-9). Castor Squashiklubil oli hea päev ja lootust oli ka kolmikvõidule, kuid Rapla mees Erki Tammenurm võitles  vapralt pärnakate vastu. 30 minutilises poolfinaalis Madis Prikkiga tuli tal vastu võtta napp 3-2 (13-11;11-5;7-11;6-11;11-8) kaotus, kuid kolmanda koha heitluses Castor Squashiklubi mängija Rait Roseniit´ga suutis Erki end 2-0 kaotusseisust võitjana välja võidela. Mäng kestis 25 min ja lõppes 3-2 ( 9-11;8-11;11-4;11-6;11-5 ) Erkile.

Kõige põnevamad hetked toimusid sel turniiril alagrupis A, kus oli teada, et alagrupi viimase jaoks on turniir läbi, mistõttu mehed võitlesid eriti vapralt. Hetkeks oli ka surnud ringi oht, kui alagrupi viimases otsustavas mängus Peep Allase ja Mikk Virki vahel oli Peebul hädasti vaja võitu. Ütleme nii, et meie oma lendav Rodriguez Peep Allas oli kohal. Hüppeid oli igas suunas, kuid lõpuni ei jätkunud piisavalt võhma ning tasavägine mäng lõppes geimidega 2-1 (10:12;11:8;11:8) Mikk Virkile.

Turniiri tase oli väga ühtlane , mida näitasid ilmekalt kohamängud, kus kokku oli kuus geimi, mis lõppesid seisuga 12:10 ja oli geime , mis kestsid veel pikemalt. Kohtadel 9 - 12 oli eriti kõva andmine.Need mehed mängisisd kõikides mängudes maksimum kolm geimi. Turniiri kõige tasavägisem mäng oligi 9.koha heitlus Pärnumaa mängija Markko Volli ja Tääksi klubi mängija Aivar Kommisaari vahel. Mäng lõppes geimidega 2-1 (12:10;10:12;11:8) Markkole.

Esimest etappi võib pidada ka rahvusvaheliseks turniiriks, sest üks osalejatest oli hetkel Valgas elav Hispaanlane Jose Antonio Page Ramirež. Jose tutvus squashimänguga esimest korda Valgas ja treenib nüüd Valga klubis Toomas Õige käe all. Oma esimesel suuremal turniiril saavutas Jose tubli 13.koha. 

Hea meel on, et meie noored julgevad meestega mõõtu võtma tulla. Peale Walteri osalesid turniiril veel Valga noormehed Gregor Roop ja Karl-Robert Mõttus. Kohamängudes tuli neil vastu võtta seekord veel napid kaotused, kuid kui poisid jätkavad tublilt treeningutega, siis läheb meestel varsti nendega väga raskeks.

Paremusjärjestus:

 1. Walter Herold Veedla - Castor Squashiklubi
 2. Madis Prikk - Castor Squahsiklubi
 3. Erki Tammenurm - Rapla Squashiklubi
 4. Rait Roseniit - Castor Squashiklubi
 5. Indrek Ots - Tääksi Squahiklubi
 6. Jaanus Runthal - Tartu Squahsiklubi
 7. Vahur Illak - Valga TSK
 8. Olavi Eerma - Tallinn
 9. Markko Voll  - Pärnu /Kilingi-Nõmme
 10. Aivar Kommisaar - Tääksi Squashiklubi
 11. Mikk Virki - Rapla Squashiklubi
 12. Ardo Raidoja - Rapla Squashiklubi
 13. Jose Antonio Page Ramirež - Valga TSK
 14. Oliver Oberg - Tallinn
 15. Gregor Roop - Valga TSK
 16. Karl-Robert Mõttus - Valga TSK
 17. Peep Allas - Castor Squashiklubi
 
Castor Squashiklubi tänab kõiki osavõtjaid meeleoluka , emotsionaalse ja pinevate mänugdega päeva eest! Järgmisel etapil juba uued võimalused. Teine etapp toimub juba 21.novembril Tartus!

Suured tänud kõikidele pealtvaatajatele ja pöidlahoidjatele!

Castor Squashiklubi