Maailma squashi päev, M-liiga II etapi, PAF harrastajate II etapi ja N-liiga I etapi tulemused

10.10.2020 peeti Tallinnas Tondi tennisekeskuses järjekordne M-liiga etapp, selle hooaja teine. Seekordne turniir oli eriline kuna samal päeval tähistati ka maailma squashi päeva.

Ei tea, kas oli pôhjuseks see aga osalejaid kogunes seekordsele turniirile soliidselt, päeva alustas 23 motiveeritud sportlast. Vôistlustele lisas vürtsi kindlasti ka see, et kohal oli praktiliselt kogu Eesti paremik, eesotsas vendade Piikide ja Pettaidega. Puudu oli vaid Priit Lumi, kes kuuldatavasti vôtab vôistlemist sel hooajal kergemalt. 
Ette ruttavalt vôib öelda, et laupäevasel vôistlusel oli kôike - draamat, emotsioone, kompromissitut vôitlust ja kahjuks ka vigastusi.
Päev sai alguse kohe väga tuliste eelringi kohtumistega. Esimeses ringis pakkusid närvikôdi meie kaks ôrnema soo esindajat Reele Komi ja Eveli Mälk, kes läksid vastamisi tugeva seeniori Ivar Puusepaga ning peale 8 aastat vôistluskarusselli naasnud Margus Vilisooga. Môlemad mängud läksid otsustavasse geimi ning Reele väljus sealt vôitjana aga Eveli pidi Marguse paremust tunnistama. Margus Vilisoo näitas järgnevates kohtumistes edasi suurepärast mängu. Ta oli 3ndas ringis sepitsemas suurüllatust, kui omas endise Eesti meistri Jaanus Pettai vastu lausa 3 matšpalli, kuid pidi siiski tunnistama lôpuks Pettai paremust 6-11 11-8 12-14. Eelringidest pääsesidki edasi kôik favoriidid (Paul Piik, Jaanus Pettai, Paavo Piik ja Kristjan Pettai) -  kaheksa hulgas ootasid neid ees turniiri 4 kôrgeimat asetust (Rasmus Kurm, Andri Talts, Silver Saia ja Taaniel Sepp).
Esimeses veerandfinaalis kohtusid Paul Piik ja esimese etapi vôitja Rasmus Kurm. Peale alguse punkt punkti heitlust pani Paul üha rohkem oma liikuvuse maksma ning vôitis lôpuks üsna kindlalt 11-8 11-7 11-5.  Märkimist väärib teistes veerandfinaalides Taaniel Sepa ja Silver Saia hea mäng. Môlemal ônnestus endiste Eesti meistrite vastu geim vôtta. Sepp kaotas Jaanus Pettaile 1-3 ning Saia Paavo Piigi vastu samuti 1-3.
Viimases veerandfinaalis vôitis Kristjan Pettai Andri Taltsi 3-0. 
5-8 koha mängudes nägime me spordi tumedamat poolt ehk vigastusi. Kôigepealt vigastas Rasmus Kurm Taaniel Sepa vastu jalga ning pidi kohtumise pooleli jätma. Samal ajal kôrval väljakul suutis Andri Talts vôtta revanši Pärnus saadud kaotuse eest Silver Saialt 3-0. 5-6 koha mängus saadi mängida vaid üks punkt kui toimus jälle draama, seekord lahkus väljakult longates Taaniel Sepp. Andri oli sellega kindlustanud endale viienda koha.
Kuna Rasmus Kurm enam väljakule tulla ei saanud, siis seitsmes koht kuulus Silver Saiale.
Poolfinaalides läksid vastamisi juba vanad rivaalid Paul Piik ja Jaanus Pettai ja Paavo Piik ning Kristjan Pettai.
Esimeses poolfinaalis domineeris Paul ja vôttis kindla vôidu 11-8 11-1 11-8. Teises poolfinaalis peeti väikseks favoriidiks valitsevat Eesti meistrit Kristjan Pettaid. Mängust väljus vôitjana aga hoopis Paavo Piik, kes vôttis Eesti meistrivôistlustel saadud kaotuse eest magusa revanši ja saavutas 11-9 11-6 11-4 vôidu. Paavo kommentaar peale mängu oli lihtne: “Mônus oli mängida”.
Seega oli finaal ja pronksimäng vendade siseasi. 
3-4 koha mängus näitasid Pettaid jälle kôike, mis neil arsenalis on. Oli tugevaid lööke, taktikat, teatraalsust ja ka parteris viibimist. Mäng läks loomulikult tavapärase viienda geimini ning ka seal jagus draamat küllaga. Kristjan oli 6-0 ees ja asi tundus olevat tehtud. Kas see oli nüüd venna kompleks vôi nägi Kristjan juba end seisvat poodiumil, aga ilmselgelt ei olnud mäng veel läbi. Mängu lôpp kuulus hoopis täielikult Jaanusele ning pronksi pani taskusse tema.
Finaal oli jällegi Piikidele täiesti omane. Môlemad mängijad näitasid piiritut loomingulisust ning pallivahetused olid pikad. Esimene geim oli väga tasavägine ja lôpuks kallutas Paul selle endale 15-13. Kuna Paavol sel hooajal vôrreldes Pauliga väljakuaega napib, siis see saigi sellele matšile saatuslikuks. Järgnevates geimides oli Paul juba palju kindlam ja vôitis need 11-4 11-4 ja kogu mängu 3-0 ning turniiri esikoht kuulus talle.

Kuna sellest hooajast on  üks väga tervitatav uuendus - ka 9. koht on auhinna vääriline, siis väärib äramärkimist ka 9-10 koha tulemus. Seal olid vastamisi Kaarel Simm ja Erkki Kiiver ning vôitjana väljus Simm tulemusega 11-6 11-2.

Uus M-liiga EDETABEL
ja turniiri paremusjärjestus:

 1. Paul Piik
 2. Paavo Piik
 3. Jaanus Pettai
 4. Kristjan Pettai
 5. Andri Talts
 6. Taaniel Sepp
 7. Silver Saia
 8. Rasmus Kurm
 9. Kaarel Simm
 10. Erkki Kiiver
 11. Margus Vilisoo
 12. Mihkel Kannik
 13. Ardo Nõmm
 14. Reele Komi
 15. Margus Sinisoo
 16. Aivar Kommisaar
 17. Risto Valdmaa
 18. Timm Rannu
 19. Eveli Mälk
 20. Jaan Kurm
 21. Ivar Puusepp
 22. Erko Kulu
 23. Raivo Mitt


Pühapäeval läks võistlusnädalavahetus edasi Harrastajate PAF liiga teise etapiga ning samuti avas hooaja N-liiga oma esimese etapiga.
N-liigas osales seekord 6 mängijat, kellest kaks, Maarja Kalbus ja Kertu Laanela, tegid oma oma esimese võistlusdebüüdi. On näha, et naised võtavad asja tõsiselt ning tervitame neid suure rõõmuga, oodates nende järgnevaid tegusid squashis. N-liiga võitis Mari-Liis Stalde, mängides 15 geimi ja kaotamata neist ühtegi. Teise ja kolmanda koha mäng oli oluliselt tulisem ja see oli ka ainuke naisteliiga võistlusmäng, mis ei lõpetatud seisuga 3:0, vaid 3:1 Meelika kasuks. Teises geimis õnnestus Kadril saada geimivõit 12:10, kuid seejärel Meelika muutis oma strateegiat ning läks kindla võiduni välja.
Harrastajate karikavõistlusest võttis osa 9 mängijat ning ka seal oli kaks mängijat, kellele see oli esimene võistlus: Argo Kala ja Antonio Manuell. Tere tulemast!
Esimese alagrupi võitis kindlalt juba kogenud mängija Joonas Mägi ning teise Martin Etverk.
I poolfinaal läks kiiresti, kus pika võistluskogemusega Valvo Semilarski võitis Joonas Mägi 3:0. Teises poolfinaalis oli juba väga palju rohkem pusimist. Martin Etverk ja Jaanus Runthal otsustasid alles viiendas geimis, kes neist finaali edasi liigub ning peale 25minutilist mängu võitles selle välja meie juuniormängija Martin, seisuga 11:13, 11:6, 10:12, 13:11, 11-4. Finaal kestis 38 minutit ning mängiti välja kõik 5 geimi. Martin ja Valvo pakkusid pealtvaatajatele väga head mängu ning uskumatut vastupidavust veel päeva lõpus.
Martin võitis juba teise Harrastajate karikavõistluse järjest, seekord siis seisuga 11:8, 8:11, 6:11, 12:10, 12:10.

PAF Harrastajate KV uus EDETABEL
ja turniiri paremsujärjestus:

 1. Martin Etverk
 2. Valvo Semilarski
 3. Jaanus Runthal
 4. Joonas Mägi
 5. Kaspar Simulman
 6. Antonio Manuell
 7. Rait Ool
 8. Argo Kala
 9. Martin Hanson
N-liiga uus EDETABEL
ja turniiri paremusjärjestus:
 1. Mari-Liis Stalde
 2. Meelika Muiso
 3. Kadri Kollamaa
 4. Anne-Ly Viikmaa
 5. Kertu Laanela
 6. Maarja Kalbus

Palju õnne kõigile võitjatele!


Lisaks täname kõik osavõtjaid ja kaasaelajaid ning korraldajaid.
Auhinnad pani välja PAF ning lisapanuse andsid ka kehasalong.ee ning Lenna Design Accessories.
Aitäh Guido Kaasikule maitsva kohvi eest, mida pakuti mõlemal võistluspäeval!