Pärnumaa MV 3.etapi võitis Aliis Allas

Laupäeval, 9.jaanuaril toimus Castor Squashiklubis Pärnumaa MV 3.etapp, millest võttis osa 12 mängijat

Turniir kujunes kohe hommikul põnevaks, kui alagrupimängus kaotas eelmise etapi võitja Aliis Allas 2-1 Taavi Tammsaarele. Viimane geim lõppes seisuga 14:12. B alagrupist väljus kindlalt võitjana Indrek Rammo. C alagrupis olid koos Jaak Heinla ning Pärnu noored talendid Janvel Anderson ja Walter Herold Veedla. Veel jäid kogemused peale. D alagrupis alistas Ardo Nõmm 2-1 Indrek Viikmaa ning pääses esimesena edasi. Pärnumaa MV on alati kombeks teha turniir võimalikult põnevaks ning edasi veerandfinaalidesse pääseb alagrupi kaks esimest, mis annab alagrupis kaotuse saanud mängijatele võimaluse end ikkagi võitjaks võidelda.

Veerandfinaalide põnevaim mäng oli Janvel Andersoni ja Indrek Rammo vahel. Janvel suutis teises geimis võidu võtta ning mäng viigistada. Kolmandas oli Janvelil võimalus, kuid kogemused maksavad ka ikka midagi. Geim lõppes 14:12 Indrekule.

Esimesse poolfinaali jõudsid Taavi Tammsaar ning Jaak Heinla. Taavi oli seekord väga hoos ja kindel võidu siht oli silme ees. Hommikune Aliisi alistamine oli juba tuju heaks teinud ning eesmärk oli viimase korra kaotuse revanš  ka Jaagult võtta. Mäng  lõppes 3-1 Taavile.

Teises poolfinaalis läksid vastamisi Aliis Allas ja Indrek Rammo. Aliis läks algul geimidega 2-0 juhtima, kuid pühade aegne laisklemine andis kõvasti tunda. Pallivahetused olid pikad ning Aliisi jalad muutusid järjest pehmemaks. Indrek viigistas seisu 2-2-le. Kolmas geim läks punkt-punktis ning mõlemal olid võidu võimalused. Tasavägine geim lõppes 11:9 Aliisile.

Kolmanda koha heitlus igipõliste rivaalide vahel kulges oodatult põnevalt ´´poliitikute´´ boksis. Keegi ei tea, mis nad seal täpselt tegid, aga hullu nad panid. Esimese geimi võitis Jaak, kuid teise geimi viigistas Rammo seisuga 16:14.Kolmas ja neljas geim kulgesid samas rütmis ning viimases otustavas geimis seisul 11:10 Jaagule , andis Rammo säärelihas alla ja läks krampidesse ning võit läks Jaagule. Tasavägised mängud Janveli, Aliisiga olid lihastele oma jälje jätnud ning kahjuks lõpuni seekord vastu ei pidanud. Õnneks tõsisemat vigastust ei olnud, lahkus ilusti omal jalal.

Finaal tõotas tulla põnev. Taavi tahtis väga seda võitu ja Aliis jällegi hommikuse kaotuse eest tagasi teha. Esimene geim oli soojenemine ja kompimine, kuid kogus juba tuure ning Taavi jätkas hommikuses rütmis võttes geimi 13:11. Teise geimi algul vigastas Taavi hüppeliigest, mis tõmbas mängu hoo kohe alla. Taavi püüdis küll tublilt edasi mängida, kuid oli selge, et valu segas vabalt liikumist ja pallidele järele minemist. Ja nii see võit ka seekord Aliisile läks, mis ühtlasi tõstis ta ka edetabeli liidriks.

Suured tänud kõikidele osavõtjatele tõsiste squashi lahingute eest. Järgmine etapp märtsi lõpus. Kellel jäi mõni moment kripeldama, siis reketid kätte ja trenni. Järgmine kord juba uued võimalused.

Paremusjärjestus:

1. Aliis Allas

2. Taavi Tammsaar

3. Jaak Heinla

4. Indrek Rammo

5. Indrek Viikmaa

6. Ardo Nõmm

7. Janvel Anderson

8. Rait Roseniit

9. Walter Herold Veedla

10.Kristin Viikmaa

11. Peep Allas

12. Anne-Ly Viikmaa

Edetabel