Seenioride Euroopa meistrivõistlused 2015

27 - 30.august toimusid Malmös Euroopa Seenioride meistrivõistlused, kus osalesid ka meie meistrid Tauri Talu ning Ivar Puusepp

Seenioride Euroopa meistrivõistlustel osales 441 mängijat ning medaleid jagati välja 16 kategoorias.

27.-31. augustil 2015. aastal Malmös toimunud seenioride EM-il squashis käisid Eestit esindamas Tauri Talu ja Ivar Puusepp. Kuigi algus tundus paljutõotav - mõlemad võitsid oma esimesed matšid ülekaalukalt 3-0 ja Tauri sai teisest ringist edasi walkover'iga - ei kujunenud lõpptulemused sellisteks nagu loodetud. Ivarit kimbutasid vigastused, millest esimese tõttu ei suutnud ta teise ringi matšis vastast piisavalt tugevate löökidega tõrjuda ja pidi vastu võtma kaotuse kogenud iiri mängijalt seisuga 0-3. Reedel sakslasega peetud matš oli oluliselt tasavägisem, aga otsustava geimi lõpus kaotasid löögid jällegi teravuse ning vastu tuli võtta kaotus 2-3 punktidega 8-11, 13-15, 11-8, 11-9 ja 9-11. Järgmisel päeval õnnetult saadud põlvevigastuse tõttu pidi Ivar võistlemisest hoopis loobuma ja veetis 7 tundi Malmö haiglas.

Võistluste esimene päev andis palju lootust ka Taurile, kellele terendas kaheksa hulka pääsemine. Kahjuks tuli tal pärast edukat algust vastu võtta kaks järjestikust matšikaotust reedel, millest esimese vastane hollandlane ja teine tšehh. Tauri alustas hoogsalt võites mõlema matši esimesed geimid 11-5, kusjuures esimeses matšis oli tal ka mitu matšpalli, kuid lõpuks tuli vastu võtta kaotused. Reedesed matšid Tauri poolt vaadatuna siis 11-5 8-11 8-11 11-6 10-12 ja 11-5 6-11 6-11 8-11. Laupäevase matši pidi Tauri samuti loovutama seisuga 3-11 12-10 4-11 7-11 võttes Hollandi lipu all võistlevalt Yasser Fayez'ilt siiski ühe geimi. Pühapäevaks jäi Tauril veel üks matš, kus tuli võidelda innuka rootslasega. Rootslase innukus ei suutnud siiski murda Tauri järjekindlust ja võidutahet ning matšivõiduga 3-0 võttis Tauri oma esimestelt Euroopa meistrivõistlustelt viisaka 15. koha 42-st.

EM päädis suurepäraste finaalide jälgimisega ja suurejoonelise õhtusöögiga Malmö raekojas.  Mõlemad mehed mõlgutavad juba mõtteid järgmisest EM-ist ja plaanivad saadud kogemusi oma treeningplaanides kohe rakendama hakata. Ivar peab sellega oma põlvevigastuse tõttu mõnda aega kannatama.