Tallinn Squash Rackets Club

Vennad Pettaid elavdavad Eesti squashi elu. Alates septembrist tegutseb Metro Squashiklubis MTÜ Tallinn Squah Rackets Club.

On suur rõõm näha Eesti squashi klubikultuuri elavnemist. ESqF uuris Jaanus Pettai käest Tallinn Squash Rackets Club´i kohta veidike lähemalt.

Kuidas tekkis mõte teha Tallinn Squash Rackets Club?

Idee luua squashiklubi on minul ja Kristjanil  mõttes olnud juba paar aastat. Squashiharrastus on Eestis olnud varjusurmas pikemat aega ja just selleks, et propageerida squashi, lõime ka Tallinn Squash Rackets Clubi. Teiseks ei ole meil kunagi olnud klubikultuuri, mis on väga levinud mujal maailmas, ning mida üritame nüüd Eestis hakata looma.

Mis on Teie klubi tegutsemise eesmärgid?

Meie klubi eesmärgiks on Eesti squashimaastiku elavdamine ning klubikultuuri loomine. Soovime koondada ja ühendada squashiharrastajaid. Hakkame korraldama ka erinevaid üritusi- klubiõhtuid, võistlusi,  sõpruskohtumisi ning treeninguid klubiliikmetele.

Milliseid treeninguid, üritusi korraldate või plaanite korraldata sel hooajal?

Esimeseks ürituseks on klubiõhtud, mis hakkavad toimuma igal nädalal kolmapäeviti. Lisaks on plaanis korraldada sõpruskohtumisi Soome klubidega, kus kõik meie tulevased liikmed saavad sõbralikus keskkonnas oma võimeid võrrelda Soome harrastajatega. Kevadel on kavas korraldada rahvusvahelise tasemega squashiturniiri. Pikemaks eesmärgiks on sellest võistlusest välja kujundada traditsioon.

Kas TSRC klubiõhtud on pigem edasijõudnud mängijatel või saavad ka päris algajad tulla osalema?

Klubiõhtud on esialgu mõeldud mängijatele, kes on juba squashi harrastanud ning omavad mõningast kogemust.

Kas te plaanite eraldi korraldada ka üritusi algajatele?

Tulevikus on plaanis korraldada squashi propageerivaid ja tutvustavaid üritusi algajatele.


Hetkel on TSRC kodulehekülg veel valmimas, kuid nende toimetustega saab end kursis hoida läbi nende FB lehe!