Teeme tutvust ESqF toetajatega - Kohvik Pastoraat

Eesti Squashiföderatsioon on väga tänulik Kohvik Pastoraadile, kes pani Eesti meistrivõistlustel välja auhinnad meistritele ja loosiauhinnad  pealtvaatajatele. 

 

Kohvik Pastoraat asub Pärnu vanalinnas. See legendaarne hoone on ehitatud aastal 1696 ning läbinud kokku 4 erinevat juurdeehitus etappi saavutamaks tänaseid mõõtmeid. Seisnud enam kui kümme aastat tühjana sai maja 2017. aastal alustatud renoveerimistööde käigus uue hingamise ning alates 2019. aastast võtavad majas külalisi vastu Boutique Hotel Rosenplänter ja Pastoraat Cafe.

Kunagises pastoraadimajas asuvad nüüd Pärnu kõige uuem butiikhotell Rosenplänter ning kameeleon-söögikoht Pastoraat. Kameeleon? Hommikul pakutakse siin hommikusööki hotellielanikele ja linnarahvale, ehk Pastoraadi päeva esimene pool kulgeb küllaltki klassikalise kohvikuna. Pealelõunasel muutub restoran pigem kokteili lounge’iks. Õhtul aga on Pastoraat restoran mis restoran. Nendest kolmest erinevast funktsioonist ei tasuks eraldi rääkida, kui tegemist oleks niisuguse kohaga, mis isegi ei oska ennast määratleda. Neid ikka veel leidub!

Aga pastoraat on kohvikuna igati eeskujulik. Selles veendumiseks ei ole palju vaja teha muud, kui tellida tass kohvi ning üks leivapirukas. Leivapirukas on hakkliha-seenetäidisega rukkileivakukkel, mis on eestlaste musta leiva kiindumuse kõige uuem väljendus. Pastoraadi kokteilid, milledes domineerivad ise maitsestatud ja omavalmistatud koostisained, on kindlasti Pärnu linna ühed kõige paremad. Aga kannatage õhtuni! Toite ei ole menüüs palju ning koostisained on ka hästi tuttavad ning mitmes kohas söödud. Aga kasvõi lihtne kanašašlõkk kinnitab, et toidu valmistamise oskuste poolest konkureerib see kameeleon julgelt linna kõige paremate restoranidega. Eesti meistrid 2020 Aliis Allas ja Kristjan Pettai käisid testimas ja kiidavad. 

Kohvik Pastoraat ootab TEID suvises Pärnus.

Kuninga 30, Pärnu

Külasta nende Facbooki lehekülge või jälgi neid instagramis