Teeme tutvust ESqF toetajatega -NOVARC

2020 Eesti meistrivõistlusi toetas teistehulgas ettevõte NOVARCTeeme  tutvust!

2020 Eesti meistrivõistlusi toetas teistehulgas ettevõte NOVARCTeeme  tutvust!

Novarc on arhitekti-inseneribüroo, mis tegutsenud sellel turul juba 30 aastat. Tänaseks on üle 60 töötajaga Eesti suuremate hulgas ja referentsobjekte üle 1500, sealhulgas enamus Tallinna Kaubanduskeskusi, Tallinna Lennujaam, ERM aga ka suuremad teelõigud nagu Pärnu Ümbersõit, mitu juppi Tallinn-Tartu maanteel, Väo-Maardu teelõik jms.

Novarci tõi Eesti squashi juurde Hillar Joon. Hillar on Eesti aktiivse squashikogukonna vanimaid mängijaid, kuid teeb silmad ette ja on eeskujuks meile kõigile. Ta on alati võimalusel võistlustel kohal ning kvalifitseerunud  alates 2009 aastast 8 korral Eesti meistrilvõistlustele. 

Kuidas jõudis Hillar squashini?

''Ega täpselt ei mäletagi millal sai alustatud, aga igal juhul sellel sajandil. Nagu ikka, sõbrad kutsusid – seekord äripartner Vensenist Riho Sokko. Esimene kord oli Harjuorus, edasi kolisime Metrosse ja nüüd siis Tondi Tennisekeskuses. Squashi põhitõdesid ja lööke õpetas Philipp Verzun. Edasi Toni Wallin ja Toomas Õige. Esimesed võistlused reitinguturniiridel oli vist 2005, aga esimesed EMV-d olid 2009, igal juhul on selline särk olemas. Sellest alates olen ikka proovinud kvalifitseeruda, tõsi nii mõnigi kord on vahele jäänud. Särgil sageli ka minu ettevõtte logo.

Squashi olen lubanud mängida kuni jalad vähegi kannavad ja löögid välja tulevad, selleks olen saanud innustust squashiguru Eino Vaaralalt ,aga ka Saaremaa „Mafialt“ ning oma headelt trennikaaslastelt Guidolt, Stenilt ja Lorenzolt.''
 
 
Eesti Squashiföderatsioon tänab südamest Hillar Joont jaNOVARCIT toetuse eest.