Selgusid Euroopa parimad meeskonnad
2-5.mail toimusid Poolas Divisjon 1 ja 2 meeskondlikud Euroopa meistrivõistlused ja ESFi üldkoosolek
Euroopa meistrivõistlused toimusid maailma suurimas klubis nimega Hasta la Vista, kus on kokku 32 väljakut. Üle 200 sportlase ja üle 100 mängu. Kogu Euroopa squashi paremik koos ühel turniiril, seal hulgas ka kogu Euroopa squashi pere administratiivne pool. Paralleelselt EM-iga toimus ka Euroopa squashiföderatsiooni konverets ning üldkoosolek.
Naiste Euroopa meistriks krooniti Inglismaa, kes alistas finaalis Prantsusmaa. Kolmanda koha võitis Belgia naiskond, alistades Hollandi 2-0.
Divisjon 2 turniiri võitis Hispaania, kes alistas finaalis Šotimaa 2-0. Väga hea turniiri tegid meie põhajanaabrid soomlased, kes saavutasid kolmanda koha. Kokkuvõttes langesid divisjon 1-st välja Saksamaa ja Tšehhi naiskonnad ning nende asemele liiguvad Hispaania ja Šotimaa. Divisjon 2-st langesid välja Venemaa ja Austria naiskonnad ning nende asemel liiguvad eelmisel nädalal ETC3 2 parimat Itaalia ja Ukraina.
Meeste finaalis olid samuti vastamisi Inglismaa ja Prantsusmaa, kuid väga tasavägisest lahingust v
äljus võitjana Prantsusmaa. Kolmanda koha saavutasid hispaanlased, kes alistasid kohamängus Saksamaa.
Divisjon 2 võitis Šveits, kes alistas finaalis 4-0 Ungari meeskonna. Kolmandaks tuli Itaalia meeskond.
Divisjon 1-st kukkusid välja Taani ja Tsehhi meeskonnad ning divisjon 2-st Austrria ja Poola meeskonnad.
Juhatuse liige Aliis Allas osales Euroopa Squashiföderatsiooni (ESF) konverentsil ja üldkoosolekul. ESF-i konverentsi pakkus palju huvitavaid teemasid. WSF´i (Maailma Squashiföderatsioon) president tegi väga sisuka ja pika ettekande olümpia kampaaniast – mida on juba tehtud , kuidas edasi liigutakse ning kuidas liikmesriigid ja regioonid üle maailma saaksid kampaaniasse panustada.
Väga huvitav uudis on kohtunike töö treeningu platvorm, mis on veel hetkel valmise faasis, kuid väga suur eeltöö on tehtud. WSF-i kohtunike komitee eesotas Roy Gingell´iga koostöös PSAga loovad süsteemi ja koolitusplatvormi , mis aitaks kohtunike oskusi /taset üle maailma ühtlustada. See on suunatud igal tasemele – mängijale , treenerile , kohtunikele , kes tahavad järjepidevalt end arendada. Keskkond hakkab sisaldama palju video materjale erinevatest olukordadest , teste , õppematerjale erinevate tasemete jaoks. Lisaks võimalus nt end testida kogu geimi või kogu mängu kohtuniku töö osas. Platvorm saab olema interaktiivne . Platvormi nimi on WSO – World Squash Officiating. Hetke seisuga loodetakse augusti lõpus lehekülg avada.
Samuti on ees muudatused Euroopa seenioride ja juunioride rankingu süsteemi osas. Lisaks punktisüsteemi täiendamisele tekib nii seenioride kui juunioride üleüldine edetabel, mis on vajalik asetuste moodustamisel olukordades, kus vanemad seeniorid mängivad nooremas vanusegrupis ning juunioride puhul, kui nooremad mängijad mängivad vanemas vanusegrupis. Uut süsteemi hakatakse rakendama sügisest.
ESFi üldkoosolekul valiti sel korral kolm uut asepresidenti, kelleks sai Hugo Hannes – Belgia föderatsiooni president, Thomas Troedsson – Rootsi alaliidu tegevdirektor ning Rosie Barry- Iiri föderatsiooni tegevdirektor. ESF-il on kokku neli asepresidenti. Jackie Robinsi ametiaega pikendadti eelmisel aastal.
ETC 1&2 toimuvad järgmisel aastal Birminghamis. ETC3 toimumise osas veel ametliku infot ei ole.
Juhatuse liikme Aliis Allase osalemist ESFi üldkoosolekul toetas Kodanikuühiskonna Sihtkapital