Eesti meistrid 2016 on Aliis Allas ja Jaanus Pettai
13. – 14.veebruar toimusid Metro Squashiklubis 23. Eesti meistrivõistlused, millest võttis osa 32 parimat mees-ja 16 parimat naismängijat jooksva ESqF edetabeli järgi.Ei saa märkimata jätta, et samal ajal kui 48 mängijat osales Eesti MV-tel, toimusid Tartus ja Raplas piirkondlikud mv etapid
Naiste finaali jõudsid valitsev meister Aliis Allas ja neljakordne Eesti meister Reele Komi. Finaali võitis kindlalt geimidega 3 – 0 (11- 4;11-8;11-4) Aliis Allas, kelle jaoks oli see kolmas meistritiitel. Esimest korda Eesti meistrivõistluste finaalis Reele Komit võitnud Allase sõnul oli seekord enesetunne väga hea ja sai kohe algusest mängu domineerima.´´ Eesmärk oli kohe tugevalt vastast survestada, et mäng liiga pikaks ei läheks. Kartsin, et mul ei pruugi lõpuni võhma jätkuda.´´ Reele Komi sõnul vastase taktika toimis ja ta ei saanud surve all oma mängu tööle, mille tõttu tulid ka vead. Kolmanda koha heitluses saavutas oma esimese Eesti meistrivõistluste medali Kaja Männiko, kes alistas otsustavas mängus geimidega 3-0 (13:11;11:5;11:6) Kadri Kollamaa.
Meeste finaalis kohtusid legendaarsed rivaalid valitsev meister Jaanus Pettai ja 8-kordne Eesti meister Paul Piik, kes küll viimastel aastatel on suudetud enne finaalmängu välja lülitada, kuid sel aastal oli vorm väga hea ja teekond finaali kulges muretult. Jaanus Pettail tuli enne finaali jõudmist alistada raskes viie geimilises mängus vend Kristjan Pettai.
Tasavägise 43 minutilise finaali võitis geimidega 3 – 1 (11-9;9-11;12-10; 11-5) Jaanus Pettai, kelle jaoks on see kolmas meistritiitel. Pauli sõnul võhma tal jätkus, kuid vastane oli rohkem keskendunud ja suutis otsustavatel hetkedel teha õigeid otsuseid, mis tõid talle ka edu.
Jaanus Pettai sõnul oli ettevalmistus Eesti meistrivõistlusteks korralik. Tööd selle nimel oli kõvasti tehtud, keskendumine oli väga hea ning tehtud töö kandis vilja. Edasine eesmärk on ette võtta PSA tunriirid ning jõuda PSA top 200 mängija hulka.
Kolmanda koha mängu võitis Priit Lumi, kelle jaoks oli see esimene Eesti meistrivõistluste medal. Suur tehtud töö andis ka vastava resultaadi, kui otsustavas mängus sai alistatud geimidega 3-0 (11-5;11-5; 11-7) Kristjan Pettai.
Veidike statistikat:
Kõige halastamatum mängija sel turniiril oli Jaanus Pettai, kes võitis alagrupimängudes 5 geimi nulliga ja kohamängudes ka veel kaks geimi
Paulil , Kristjanil ja Priidul õnnestus see alagrupimängudes kahel korral ning ühe nulli ringi tegi ka Rasmus. Kokku oli 14 nulliga geimi.
Naistes oli halastamatuim Reele, kes võitis kolm geimi nulliga ja ühega sai hakkama Kristin Viikmaa.
Kõige rohkem geime ehk siis täpsemalt 26 geimi mängis sel korral Rain Kirjanen, kellele järgnes 25 geimiga Silver Hang. Rainil oli kaks (üle 30 minutilist) pikka mängu Janvel Andersoni ja Erkki Kiivriga. Naistest sai kõige rohkem squashimõnusid nautida Janika Hirvi, kes mängis kokku 19 geimi, millest kaks mängu olid üli pikad( 48 min ja 35 min) 5-gemisilised. Eesti meistrivõistluste pikim 48 minutiline mäng peetigi Janika Hirvi ja Meelika Muiso vahel. Mäng lõppes 3-2 ( 11:8;8:11;9:11;13:11;11:6) Janikale.
Meeste võistluse pikim geim 15:13 oli meeste kohamängudes Henrik Kurmi ja Märt Kasaku vahel. Antud geimi võitis Henrik, kuid mängu geimidega 3-2 (11-8;9-11; 11-8;13-15; 13-11) Märt.
Naiste võistluse põnevaimad mängud oli nn.surmagrupi ehk A alagrupi mäng Anna Reinsoo ja Kirsika Kikkase vahel. 38 minutiline emotsionaalne heitlus lõppes 3-1 (11-9;9-11;11-4;17-15 ) Annale. Neljas geim läks punkt-puktis. Geimi lõpu poole suutis Anna end ette rebida ja korduva Anna matšpalli pealt suutis Kirsika end tagasi võidelda, kuid järgmisel hetkel jällegi eksis lihtsalt. Nii nad pealtvaatajate närve kõditasid, kuni seisul 17:15 sai Anna oma matšpalli lõpuks kätte. Antud geim oli ka kogu Eesti meistrivõistluste pikim geim.
Meeste esikaheksas olid mõnusalt pikad heitlused poolikus kokku läinud vendade Pettaide 44 minutiline matš, mille võitis geimidega 3-2 (11-2;11-8;3-11;10-12;11-5) Jaanus ja Meelise ning Pauli 39 minutiline veerandfinaal.
Tasavägiseid ja ägedaid mänge oli küllaga. Oli eneseüllatusi, oli pettumusi. Loomulikult kahe squashirohke päeva kirss tordil oli meeste finaal, mis pani oma pikkade rallide, uskumatute päästmiste ja suurepäraste löökidega kõik pealtvaatajad ahhetama. Squashi hooaeg, aga pole sellega läbi, vaid mänguisu alles kasvab. Järgmine M1 turniir 19.märtsil Pärnus ja naiste turniir samal ajal Metros. Tulemas on ka Eesti-Läti maavõistlus, mis toimub sel aastal Riias.
Spordi uudised – 19 minut
Suured tänud mängijatele ja pealtvaatajatele.
Sügav kummardus kõikidele vabatahtlikele, kes turniiri toimumisele kaasa aitasid.
Aitäh Väike Mü, kes alati hoolitseb, et mängijatel oleks kõhud head-paremat täis.
Aitäh Viola lill Pärnu Härma kaubahoovi tore kollektiiv, kes alati suudab oma vahvate kimpudega üllatada!
Aitäh Metro Squashiklubi!
Aitäh Hummel ilusate särkide eest!
Kõige suurem tänu loomulikult meie sponsoritele:
Paf AS, Talot AS , OÜ Urban management, AS Riito ehitus, TTV – Rakennus OY, Castorwood, Squashisõber, Santeks Infra OÜ, MKM Infra OÜ.
Detailsed tulemused:
Naised
Paremusjärjestus:
- Aliis Allas – Castor Squashiklubi
- Reele Komi
- Kaja Männiko
- Kadri Kollamaa – Castor Squashiklubi
- Anna Reinsoo
- Mari-Liis Stalde
- Küllike Hermet
- Janika Hirvi
- Kirsika Kikkas – Castor Squashiklubi
- Ketlin Loob – Castor Squashiklubi
- Kristin Viikmaa
- Meelika Muiso
- Liisbeth Pahk – Castor Squashiklubi
- Anne -Ly Viikmaa – Castor Squashiklubi
- Hannela Artus
- Kadi Lutter
Uus edetabel ( Eesti MV punktid korrutatakse 1,5-ga)
Mehed
Paremusjärjestus:
- Jaanus Pettai – Tallinn Squash Rackets Club
- Paul Piik – Eesti Squashiakadeemia
- Priit Lumi – Castor Squashiklubi
- Kristjan Pettai – Tallinn Squash Rackets Club
- Meelis Prett
- Kaarel Simm
- Rasmus Kurm – Eesti Squashiakadeemia
- Jaan Kurm
- Andri Talts – Eesti Squashiakadeemia
- Silver Saia
- Taaniel Sepp
- Erkki Kiiver
- Margus Lomp – Eesti Squashiakadeemia
- Rain Kirjanen
- Janvel Anderson – Castor Squashiklubi
- Ardo Nõmm – Castor Squashiklubi
- Espar Samblik
- Kristjan Sinisoo
- Jaak Heinla- Castor Squashiklubi
- Eino Vaarala – Castor Squashiklubi
- Toivo Annus
- Raul Sink
- Raivo Mitt
- Tiit Elmest
- Indrek Ait
- Indrek Viikmaa – Castor Squashiklubi
- Silver Hang
- Meelis Vallaste
- Märt Kasak -Tartu Squashiklubi
- Guido Kaasik
- Henrik Kurm – Eesti Squashiakadeemia
- Hillar Joon
Uus edetabel (Eesti mv punktid korrutatakse 1,5-ga)