Eesti Squashiföderatsioon taotleb Erasmus + programmist rahastust
ESqF püüab rahvusvahelisele squashi suurprojketile ERASMUS + programmist rahastust.
Erasmus + programm on Euroopa Liidu poolt rahastatav programm, mis toetab erievaid valdkondi , seal hulgas ka spordi projekte. Erasmus +spordi programm toetab spordi projekte, mis keskenduvad rahvusvaheliste organisatsioonide koostöö edendamisele, antidopingule, tervislike eluviiside propageerimisele rohujuure tasandil jne. Erasmus + programmist on võimalik taodelda rahastust väike projektile (miinimum 3 rahvusvahelist partnerit ) ja suurprojektile (miniimum 5 partnerit). Eesti Squashiföderatsioon taotleb rahastust rahvusvahelisele suurprojektile, mille partneriteks on Norra, Soome, Rootsi alaliidud ja Euroopa Squashiföderatsioon. Projekti esitamise tähtaeg oli 6.aprill. ESqF-il aitas projekti kirjutamisel kaasa Mayri Tiido ja tulemused selguvad hiljemalt septembriks. Positiivse vastuse korral on ESqF esimene spordialaliit Eestis liidri rollis, kes Erasmus + programmilt rahastuse saaks.
Juhatuse liikme Aliis Allase kommentaar:
Oleme juba sügisest saati otsinud võimalusi, kuidas squashi Eestis rohkem propageerida ja kuidas jõuda lasteni. Täna on noorte treeningud juba mitmes kohas üle Eesti ja seetõttu on ka põhjust tõsisemalt noori treeningutele kutsuda. Castor Squashiklubi on teinud tööd koolidega, kutsudes klasse kehalise kasvatuse tundide ajal klubisse squashimängu proovima, kuid palju efektiivsem oleks minna otse koolidesse ja selleks on vaja kokkupandavaid miniväljakuid. Miniväljakute soetamist alaliidule oleme mõelnud pikemat aega, kuid finantsilistel põhjustel on see ootel olnud.Jaanuaris osalesime Kultuuriministeeriumi korraldatud Erasmus + spordi programmi seminaril, kus sai ülevaate kogu programmi olemusest ning milliseid projekte oodatakse.
Leidsime projekti kirjutamiseks suurepärase Mayri Tiido, tänu kellele sai projekt kokku kirjutatud ja esitatud. Olen viimased kolm kuud olnud aktiivses suhtlemises kõikide partneritega. Hästi positiivne oli, et kõik tulid väga ruttu mõttega kaasa. Projektis osalemiseks ei piisa lihtsalt sisu kokku kirjutamisest, vaid kõik organistastioonid pidid end registreerima süsteemis ning andma projekti jaoks ka omapoolset sisendit. Meie küll kirjutasime projekti, kuid selleks oli vaja nende aktiivset osalemist.
Juhul kui projekt rahastust ei saa, siis juba praeguseks on meil sellest suhtlemisest positiivne tulemus ja oleme loonud hea kontakti partneritega. Kõik on huvitatud koostööst ja sellest suhtlemisest on tekkinud juba erinevaid mõtteid tulevikuks. Aprilli lõpus toimub Helsingis ESF üldkoosolek, kus meil on kokkulepitud partneritega ka koosolek, kus arutame projekti ning võimalike koostööplaane tulevikus.
Projekti eesmärk on alaliitude vaheliste suhete parandamine ja koostöö võimaluste otsimine ning ka teadmiste jagamine. Teine eesmärk on kooliprojekt, millega plaanime jõuda minimaalselt 50 000 lapseni kogu Skandinaavias. Kui projekt peaks saama positiivse vastuse, siis ootab meid 2018 jaanuarist 2 väga põnevat aastat. Ükskõik, mis ERASMUSE vastus on, ees on igatahes põnevad ajad, mis loodetavasti ühendab taas kogu Põhjamaad ja hakatakse jälle koos rohkem koostööd tegema.
Ja siinkohal ka kõige suuremad tänud Mayri Tiidole tänu kellele antud projekt üldse kokku kirjutatud ning esitatud sai.