09.12.2023 peeti Tallinnas Forus Spordikeskuses EsqF M-liiga selle hooaja 4 etapp.Turniir oli eriti tähtis, kuna oli võimalus veel enne Eesti meistrivõistlusi asetust parandada või Eestikate pääsme eest võidelda.
M-liiga turniirist võttis osa 23 mängijat. Kohal oli taas praktiliselt kogu Eesti paremik, sealhulgas meie tublid juuniorid Martin Etverk, Kaspar Simulman, Oskar Talts ja Hugo Arvisto. Puudu oli vaid Priit Ilomets.
Päev sai alguse kell 10 hommikul. Võistlejaid tervitas „meeldivalt“ jahe spordihall. Soojakraade oli nii 14-15 ringis ning mängijatel oli tükk tegemist, et ennast käima saada.
Esimese ringi pingeliseim mäng tõotas tulla Margus Lombi ja Kaspar Simulmani vahel. Kaspar on treeningutel palju arenenud ning näitas eelneval Tartu turniiril fantastilist mängu. Eks ootused olidki suured, mäng ise näitas aga vastupidist. Lomp domineeris keskpunkti ning oli endale omaselt väga agressiivne, see tõi ka edu. 10 minutiga 11-4 11-3 oli Lomp teises ringis.
Teisest ringist alustasid ka asetatud mängijad, kes ka kõik kindlalt veerandfinaali koha tagasid. Kõige rohkem pidi vaeva nägema Kaarel Simm, kes Margus Vilisoo vastu pidi kõik välja panema. Vilisoo on tuntud taktik ning tema plaan ka alguses töötas. Mida mäng edasi, seda rohkem hakkas aga Margus eksima ning Simm kindlustas 15-13 11-6 seisuga edasipääsu.
Veerandfinaalides nägime kõikides mängudes üksjagu põnevust. Muidugi oli eriline maiuspala mitmekordsete Eesti meistrite Kristjan Pettai ja Paul Piigi omavaheline mõõduvõtt. Mäng oligi tempokas ning vaatamata eriti külmale õhutemperatuurile sai pall löödud korralikult tuliseks. Oktoobris toimunud Balti meistrivõistlustel oli Paul võidutsenud ning nüüd oli Kristjanil eriline motivatsioon revanš võtta. Esimest geimi domineeriski Kristjan täielikult ning vormistas selle kindlalt 11-2. Nii kogenud mängijate puhul on tavapärane, et peale esimest geimi õpitakse palju ja teises geimis osapooled pahatihti vahetuvad. Nii ka seekord, Paul kallutas geimi endale ja seis oli 1-1. Kolmandas ja neljandas geimis nägime taaskord pikki ja nauditavaid pallivahetusi, aga valitsev Eesti meister, Kristjan Pettai, ei lasknud ennast seekord üllatada ning vormistas 3-1 võidu.
Märkimist väärib ka Martin Etverki ja Rasmus Kurmi vaheline veerandfinaal. Mäng oli äärmiselt põnev ja tasavägine. Etverkil õnnestus lõpuks juba teist korda „vanameistrit“ sellel hooajal üllatada ning võtta 3-1 võit.
Teistest paaridest liikusid edasi Andri Talts ja Jaanus Pettai, kuid mõlemad pidid samuti omas mängus geimi loovutama. Rõõmu teeb see just seetõttu, et squashi tase hakkab teravamas tipus ühtlustuma.
Poolfinaalides tõsiseks mänguks ei läinudki. Andri ja Martin tegid mis suutsid, aga vennad Pettaid domineerisid mõlemat mängu ning kindlustasid 3-0 võitudega taaskord oamavahelise finaali.
Kolmanda koha mängus Andri Taltsi ja Martin Etverki vahel nägime korralikku lahingut. Meie tugevaim juunior näitas väga head taset. Martini mäng on läinud kiiremaks ja küpsemaks. Andri oli kohati ikka tõsistes raskustes ning tal kulus lõpuks 35 rasket minutit, et vormistada napimast-napim 3-2 võit.
Vendade vaheline finaal on Eesti squashimaastikul alati intrigeeriv olnud. Olgu selleks siis ajaloos vendade Piikide või praegu Pettaide omavaheline mäng. Vahet pole, kas üks on paremas vormis või mitte, see ei loe. Vennad tunnevad üksteist läbi ja lõhki ning alati valitseb mängudes eriline pinge.
Seekordses finaalis sai paremini minema Kristjan ning peale esimese geimi 11-7 võitu võis ju tunduda, et seekord vast läheb lihtsalt. Ei läinud…. Teise geimi võitis hoopis Jaanus 11-9 ning oli väga lähedal ka kolmanda geimi võidule, mille siiski kaotas 10-12. Ka neljandas olid Jaanusel omad võimalused, kuid Kristjan suutis ka selle 11-8 võita ning kogu mängu seekord 3-1.Sellega oli vormistatud ka M-liiga 4 etapi võit.
Lõpetuseks ka veidi M-liiga turniiri statistikat. Kõige kauem viibis väljakul turniiri võitja Kristjan Pettai (99 minutit) ning kõige rohkem geime mängis Silver Saia (16 geimi).
Detailsed tulemused siin.
Naisteliigas osales seekord kuus tublit mängijat ning mängiti ühes alagrupis, kõik kõigiga läbi ning seejärel oli võitja välja ka juba selgitatud.
Paremusjärjestus:
- Hannela Artus – ei kaotanud ühtegi matsi.
- Küllike Hermet
- Mari-Liis Stalde
- Elise Ojasoo
- Katsiaryna Haspadaryk – mängis samal ajal ka harrastajate liigat
- Anneli Erm-Etverk – mängis samal ajal ka harrastajate liigat.
Detailsed tulemused siin.
PAF harrastajate karikavõistluse kolmandast etapist võttis osa kaheksa osalejat ning nendest esimest korda tegid kaasa kaks: Tanel Lehtsi ja Kirill Kopti. Mängiti kahes alagrupis ning A alagrupist väljus võitjana, juba pikema squashi kogemusega, Igor Krupenski. B alagrupist tuli matsigi kaotamata võitjaks Aleksei Tepljakov.
Kolmanda koha mängus said kokku Ahti Lind ja Aleksei Tepljakov, kus peale nelja geimi ja 14 minutit vormistas endale poodiumikoha Aleksei.
Esimesele kohale mängisid põneva mängu Igor Krupenski ja Tanel Lehtsi, kus Igor vormistas suhteliselt kiirelt võidu, seisuga 3-0.
Paremusjärjestus:
- Igor Krupenski
- Tanel Lehtsi – esimene võistlus
- Aleksei Tepljakov
- Ahti Lind
- Katsiaryna Haspadaryk
- Kirill Kopti – esimene võistlus
- Michal Kebis
- Anneli Erm-Etverk
Detailsed tulemused siin.
Aitäh osalejatele ning korraldajatele väga toreda sportliku päeva eest!
Aitäh Guidole selle ekstra piima eest, mida kulub kordades rohkem kui kohvi 😊
Ilusat ja sportlikku aastalõppu!