M1 turniiri Castor Squashiklubis võitis Paul Piik
Laupäeval, 19.märtsil toimus Castor Squashiklubis Pärnus viimaste aegade tugevaim M1 turniir.
Võib öelda, et tegemist oli Eestikate vol 2-ga. Nii tugevat ja konkurentsitihedat M1 turniiri ei mäletagi. Samuti ei suutnud keegi meenutada, millal meie legendaarsed vennad kõik ühel võistlusel viimati koos olid. Suur rõõm on muidugi, et Paavo Piik comebacki teeb ning enne turniiri algust ilmnes fakt, et Paavo ei ole ühtegi turniiri Pärnus kaotanud. Hommikul olid ootused turniiri suhtes kõrged ja võitjat oli raske ette ennustada.
Põnevust jagus kuhjaga, sest edasipääs kaheksa parima hulka ei olnud kõikidele just kerge. B alagrupis võitlesid edasipääsu eest Andri Talts ja Meelis Prett. Tasavägine mäng lõppes 2-1 ( 12:10 ; 6:11; 11:8 ) Meelisele. Alagrupis C näitasid mängu ilu vennad Pettaid. Tõeliselt inspireeriv on näha neid mängimas. Kolmandas otsustavas geimis olid mõlemal omad võimalused, kuid päeva pikim geim lõppes 16:14 seisuga Jaanusele. Alagrupist D pääses küll kindlalt edasi Paul Piik, kuid kes sai esimeses mängus Aliis Allasega korraliku äratuse, kui ´´poliitikute boksis´´ tuli vastu võtta geimi kaotus. Pärast esimest kerget ehmatust toimus ärkamine kiirelt ja edasi ei andnud Paul enam väga kellegile võimalusi. Alagrupist F pääses edasi Silver Saia, kes tasavägises punkt punktis mängus alistas Pärnu noore Janvel Andersoni geimidega 2-0 (11:9;11:9). Päeva dramaatilisem heitlus edasipääsu nimel toimus alagrupis G, kus vastamisi läksid Rasmus Kurm ja Taavi Tammsaar. Emotsioonid lõid lõkkele juba esimestel minutitel. Vaidluste rohke mäng päädis nina verejooksuga, mis tekitas mängu pausi, kuid pärast pausi jätkus mäng samamoodi. Õnneks kõik jäid ikkagi terveks, mäng sai peetud ja edasi pääses üllatuslikult turniirile viimasena peale pääsenud Taavi Tammsaar. Mäng lõppes geimidega 2 – 0 (14:12; 14:12). Alagrupist H näitas head minekut Paavo Piik. Kergelt pääsesid kaheksa hulka seekord veel ka Priit Lumi ja Tauri Talu. Turniiri taset ilmestab fakt, et kaheksa hulgast jäid seekord välja sellised mängijad nagu Andri Talts, Rasmus Kurm, Kristjan Pettai ja Kaarel Simm. Ei ole enne sellist asja nähtud. Veerandfinaalidest kõige ´´mõnusaim mäng ´´ pealtvaatajate jaoks oli Priit Lumi ja Paavo Piik´i mäng. Priit suutis küll ühe geimi võtta, kuid Paavo haiglaselt hea reketi tunnetus ja mängu lugemine tõi talle ka 3-1 (8-11;11-4;11-4;11-4) võidu. Haiguse pisik ja mega pikad pallivahetused kurnasid Priidu seekord ja edasi ei lubanud enesetunne enam jätkata. Esimene poolfinaal vendade Piikide vahel oli tõeline squashi etendus. Pani imestusest ahhetama ja samal ajal ka uskumatusest pead vangutama. Mitmekülgne löökide valik, väga hea vastase lugemine, ulme pikad palli vahtused ulme kiirusel ja loomulikult veel uskumatud päästmised. Sellist mängu on lihtsalt nii nauditav jälgida ja sellistel hetkedel saab ka kinnitust taaskord tõsiasi, miks squash meile ikka nii väga meeldib. Aitäh härrased!
Teine poolfinaal Jaanus Pettai ja Meelis Pretti vahel ei jäänud muidugi sugugi alla. Kui vennad Piigid mängivad pehmemat ja mitmekülgsemat mängu, siis selles mängus oli hoopis näha jõulist stiili, mis jällegi näitab kui erinevalt mängitakse. Samuti ülimalt pinev heitlus tipnes väikese klaasi puruga, mis tähendas pausi ning väljaku vahetust. Kuna väljakud on kergelt erinevad, siis võis see seekord Meelisele mõjuda, sest otsustavas viiendas geimis tuli vastu võtta 11:9 kaotus. Mäng lõppes seisuga 3-2 (13-15;11-4;9-11;11-5;11-9) Jaanusele.
Finaal mängiti pealvaatajate rõõmuks tasavägiselt ja maksmimaalste geimidega. Vägev gigantide heitlus oli ja kui Paavol seekord ei õnnestunud oma Pärnu võiduseeriat jätkata, siis vähemalt jäi võit ikkagi perekonda. Finaali võitis geimidega 3-2 ( 8-11;11-7;7-11;11-7;11-7) Paul Piik.
Kolmanda koha mäng Meelis Pretti ja Paavo Piigi vahel oli samuti pinev. Ei ole lihtne sellise tasemega turniiril päeva lõpus veel end kokku võtta. Mõlemal mehel olid selja taga juba pikad tasavägised mängud, kuid mis turniir see ikka on, kui pole end päeva lõpuks täitsa nulli jooksnud. Mängu kaks geimi lõppesid seisul 12:10. Kuid päris viie geimi peale mäng ei läinudki. Mängu võitis Meelis Prett geimidega 3-1 (11-6;12-10;10-12;11-8). Kuid Paavo näitas selle turniiriga, et oskused pole kusagile kadunud. Tahe ja motivatsioon on suur ning ootame põnevusega juba järgmisi turniire.
Noortest tegi väga hea turniiri taaskord Margus Lomp, kes alistas alagrupis Kaarel Simmi ning saavutas 9.koha. Janvel Anderson mängis stabiilselt oma koha välja. Turniiri noorima Henrik Kurmi mängustiilil silm puhkab ja head mängud olid, kuid geimi lõppud kippusid ikkagi veel vastastele minema. Nii tuli vastu võtta napid kaotused kohamängudes Raivo Mittilt 2-0 (12-10;11-9) ja Rain Kirjanenilt 2-1 (11-8;5-11;11-5).
Ainuke naismängija Aliis Allas tegi samuti ootuspärase hea turniiri. Alagrupist oli raske kaheksa hulka pääseda. Esimeses kohamängus jooksis vastupidavus kokku ja tuli võtta vastu 2-1 kaotus Taaniel Sepalt, kuid viimaseks mänguks Rasmus Kurmiga oli aega kosuda. Matšpall jäi küll võtmata, kuid Allas jäi oma mänguga väga rahule.
Pikk turniiri päev ei valmistanud pettumust. Tegemist oli emotsionaalse ja vägevaid squashi lahinguid täis päevaga, mis ei lähe vist nii pea meelest. Kõike oli – rõõmu, verd, sinikaid, spagaate, batman´i hüppeid, eneseületamisi ja pettumusi. Pisaraid vist ei näinudki ainult. Ja loomulikult kuhjaga kilde, mis teadupärast toovad ju ainult õnne. Nii et Castor Squashiklubi ootavad ees õnneliku ajad.
Aitäh mängijatele selle meeldejääva päeva eest!
Aitäh Väike Mü!
Aitähh Jaak, kes tabeleid jälgis!
Kuid Castor Squashiklubi tänab veel kõige rohkem oma noori, kes tulid appi võistlust läbi viima. Teie teetegi selle klubi eriliseks.
Aitäh Heleri Keeman ilusate hetkede jäädvustamise eest!
Aitäh ´´tournament director´´ Erik Lille
Aitäh Laura-Liisa Lilleleht, Kerli Ott, Laura Laud, Walter jt.