Mari-Liisi ja Meelika seiklused Moskvas
6. – 8.november toimus Moskvas Squashmania Open 2015, kus osales üle 150 osaleja.Eestit olid seekord esindamas Meelika Muiso ja Mari-Liis Stalde. Järgnevalt saate lugeda nende muljeid turniirist.
Squashmania Open 2015 in Moscow (üle 150 osaleja üle kümne erineva riigi)
Kuivõrd olime Meelikaga mõlemad esimest korda Moskvas, siis valmistusime võistlusteks paari päevase linna külastusega ja kui võistluspäev kätte jõudis, olid jalad kõndimisest juba parajalt väsinud, kuid meel lummatud linna ilust ja võimsusest. Võistlus toimus kohas, mis oma ümbruselt meenutas Mustamäe ääreala linnaosa, kuid hotell (Hilton!) ja spordikompleks (World Class!) olid uued ja võimsad. Hotellist spordiklubisse oli täpselt kaks minutit jalutada. Spordikompleksi puhul oli tegemist eliitklubiga, kuhu siis sissepääsu saamiseks tuli esitada passi- ja kontaktandmed ning lisaks pildistati sissepääsusoovija veel üles ka! Läbisime vooru ja saime sisse J. Alustuseks tehti meile kahele eraldi tuur terves spordiklubis, st tutvustus kus mida teha saab ja kus mis asub. No seal oli kõik – ujulast kuni mitme erineva trennisaalini. Squashi osa oli tuliuus, ühes ruumis kolm väljakut ja teises neli. Mängimiseks olid väljakud head. Samuti peab kiitma pealtvaatajatele tehtud tribüüni, väga hea-mugav oli põnevaid mänge jälgida.
Mina (Mari-Liis) mängisin Women A (12 osalejat) ja Meelika Woman B (16). Lisaks oli ka Woman Elite (8). Meestel oli lisaks Eliidile, A ja B kategooriale ka veel C (lausa 64 osalejat) ja seniorid ehk Masters 45+ (16).
6 November
Woman A:
Birgit Fichter (lõpptabeli 3. koht) –Mari-Liis (11-6; 11-6; 11-4)
Mari-Liis-Natallia Vyhoskaya (11-6; 11-3; 11-4)
Esimene lahing oli kohe hommikul sakslase Birgitiga. Tema võitis 3:0. Mulle pigem said saatuslikuks hommikune aeg ning nö esimene match, ma ei suutnud veel üles ärgata ja mängu lihtsalt käima ei saanud. Minu arust võiks olla esimene match no näiteks kümnest parem, et ma ka mängima saaks hakatud ikka J. Tegelikult oli aga Birgit oma mängus tark ja minu jaoks hommikul nii vara selline hüperaktiivne, sh 15 aastane mängukogemus tuli talle ka kindlasti kasuks. Ma ei ütleks, et tegelikult oskustest minust peaaegu üle oli.Hiljem juhtus ta ka minu mängu lugema ja samuti tõdes, et temaga mängides ma küll platsil kohal ei olnud.
Teine match võitsin 3:0. Siin pole midagi täpsemat kirjeldada, vastane oli lihtsalt natuke nõrk.
Päev kokkuvõttes jäi kesiseks, ei saanudki nagu mängida.
Woman B:
Selles kategoorias ei olnud alagrupi mänge, vaid mängiti nn ’monrad’ stiilis. Esimese mängu võitis Meelika (3st parem) tulemusega 2:0. Seega edasi mängis ta kohtadele 1-8. Selle päeva teine mäng oli
venelase Maria Semenova’ga, kelle mängustiil meenutas küll rohkem tennist kui squashi. Esimene match oli väga tasavägine (11-13), teine match õnnestus võita Meelikal, kuid kolmas, otsustav, oli ikkagi kahjuks kaotus. Nii pääseski hoopis Maria tulemusega 2:1 semi final’i. Tema ka võitis B kategooria naiste I koha lõpparvestuses.
______
Selle päeva õhtuks oli korraldatud soovijatele väike bussi ekskursioon linnas ning ühine õhtusöök Gruusia restoranis. Ringreis oli tore ning hariv, toit oli super ja lisaks saime palju uusi (squashi)sõpru ja kutseid erinevates riikides toimuvatele rahvusvahelistele turniiridele. Otse loomulikult küsiti meilt korduvalt, millal siis Eesti korraldab rahvusvahelise turniiri ja kas juba saab end kuhugi kirja panna?
7 November
Woman A:
Olga Kuznetzova (Lõpptabeli 4.koht)– Mari-Liis (11-7; 11-5; 11-6)
Mari-Liis-Maria Tsytlenok (9-11; 11-9; 4-11; 11-4; 15-13)
Teisel päeval tuli esimeses mängus kaotus 0:3, vastane oli osav ja ma kaotasin tuju mängida, kui kohtunik minu kahjuks otsuse tegi (mis minu arvates üldse nii polnud). Ehk siis see mäng jäi mängimata kuna olin solvunud. Mina ei tea kuidas emotsioonidega sellisel hetkel hakkama saada.
Järgmine match oli minu jaoks turniiri kõige kreisim, 5 geimi ja viimane neist 15-13. Mulle tundus, et vastane mängis strateegiliselt targemalt, kuid mul sel päeval siiski kiirust jätkus joosta. Peab tõdema, et kaotasin liiga palju punkte servivigadega, väga piinlik! Viimase geimi lõpu poole oli mul täitsa ükskõik, kes võidab. Pigem mõtlesin, et kas oleks väga imelik, kui ma seal saalis pikali viskaks, kõik tundus „otsas“ olevat. Kuivõrd kogu aur läks nö hingamisele, et see kuidagi ikka jätkuks, siis mängisin vastase jaoks etteaimatavalt ja seega tegin endale kõik veel raskemaks. Mõistusel oli mingi vaheaeg tekkinud. Peab mainima, et reket tundus ka nii kenake tonn kaaluvat lõpuks. Kuidagi aga läks nii, et läbi raskuste see võit tuli. Eks vastane oli ka juba väsinud ja hakkas eksima. Hiljem üks belgia mängija-treener, kes antud geimi vaatas, andis kasulikku detailset tagasisidet (tehniliselt oli mäng ok ja mu vorm olevat olnud mänguks hea, kuid tegin ise endale mängu liiga keeruliseks. See ütlus vist sobib mulle, et kui mõistus ei võta, siis jalad..?
Kõige selle pärast jäin playerspartyle hiljaks :)) Õnneks toimus see seekord hotelli lobbys. Sai süüa ja juua nagu ikka, mingid venekeelsed mängud olid (me peame veel keelt harjutama, et nendest osa võtta) ja muusika-tants. Pigem oli pidu tagasihoidlik, eriti kui arvestada, mis kogenenumad mängijad rääkisid eelneva aasta peost (kes käis, teab millest jutt J ).
Woman B:
Hommikust mängu alustas Meelika teadmisega, et mängib kohtadele 5-8. Esimesest vastasest sai ta jagu üpriski lihtsasti ja taaskord teine vastane, venelane Irina Kravtsova, osutus keerukaks. Võitles, mis ta võitles, kuid ikkagi pidi tunnistama lõpuks vastase paremust (2-0). Nii lõppeski esimene rahvusvaheline võistlus 6.kohaga. Tema enda kommentaari järgi jäi ta tulemusega rahule ja sai kuhjaga juurde motivatsiooni treenimiseks ning ka võistlemiseksJ
8 November
Mari-Liis-Edite Masalska (11-5; 6-11; 11-3; 12-10)
Pühapäeval oli mul veel üks matsh jäänud, lätlasega. Keha oli väga kange, mõni veiniklaas sai õhtul rohkem võetud ja tunne ei olnud üldse, et mängida võiks. Olin juhtunud eelnevalt Edite mängu nägema ja teadsin et hea (ohtlik) mängija ta ei tundunud olevat. Kuid samas oli ta ju samasse kohta jõudnud kus minagi. Selgus, et joosta ta ei jõudnud, kuid osav oli ta (loop) servides (mille vastuvõtuga mul vähe keeruline oli) ning tegelikult oli ta löök ka tugev (kui pihta pallile sai, kuid seda ei juhtunud väga tihti). Võitsin 3:1, kuid keha oli eelmisest päevast nii liikumatu, et midagi ilusat seal polnud.
Enda lõpptulemusega, 5.koht, saab rahule jääda. Natuke kripeldab, et vorm oleks võimaldanud kohati paremat tulemust, kuid jääb järgmiseks korraks!
Naiste eliidi võit läks venelasele Ekaterina Marusan’ile, teine koht Inessa Kardapolova’le ning kolmas Ayana Khantaeva’le. Meeste eliidi võitis hispaanlane Alejandro Garbi, Bradley Hindle jäi teiseks ning kolmandaks Aamir Malik.
Muljed ja emotsioonid on ülevad, palju suurepäraseid mänge ja mängijaid (no neid kes ikka päris sportlased) J Võistluse organisatoorne pool ja koht oli väga heal tasemel, seega igal juhul tasub järgmisel aastal uuesti osa võtta, julgeme soovitada!
Mari-Liis & Meelika
Squashmania FB lehekülg, kus pilte üritusest.
Valgevene mängija tehtud video turniirist