Nädalavahetuse võidutsesid Paavo Piik ja Indrek Rammo
Laupäeval, 22.04 toimusid selle hooaja viimased M-liiga turniirid
22.04 toimus Metro Squashiklubis hooaja kuues ja ühtlasi ka viimane M1 võistlus. Ühtlasi jäi see turniir ka viimaseks M1 turniiriks, mis Metros peeti, kuna alates maikuust sulgeb klubi oma uksed ning ruumides hakkab tegutsema teine spordiklubi.
Kolm alagruppi olid täiesti normaalsed ja üks alagrupp täiesti ebanormaalne. Nimelt B-alagrupis olid koos Jaanus Pettai, Henrik Kurm, Paavo Piik ja Tauri Talu. Päev algas eepilise Jaanuse ja Paavo lahinguga – esimesed matšid olid juba läbi, aga Piik ja Pettai alles lammutasid esimest geimi 13-13 seisult. Kokku kestis võitlus 55 minutit ning lõppes Paavo võiduga 3-2 (16-14, 5-11, 11-6, 14-16, 11-7). Selle tagajärjel kaotas Jaanus igasuguse eluisu ning pidas veel Tauri Taluga paar geimi lahingut ja siis peksis paar geimi kõik pallid plekki ning loobus edasisest võistlemisest sootuks. Loodetavasti mitte igaveseks ning kättemaksuplaanid on juba haudumisel.
Teine huvitav alagrupp oli C, kus olid koos Andri Talts, Walter Veedla, Kaarel Simm ja Karl Kull. Kaarlil peksti kohe esimeses mängus küünarnukk sodiks, aga ta ei lasknud ennast sellest pisiasjast häirida ning pani vapralt edasi. Karl Kull avastas, et M1 on ikka üks jõle rõve koht – keegi ei taha alla anda ning tuleb igas mängus hagu anda. Näiteks mängis ta Taltsiga 2-3 lahingu (11-13, 13-11, 4-11, 15-13, 3-11) – Talts läks esialgu jooberdama ja avastas, et kui kohe korralikult mängima ei hakka, siis saab jubedalt tala. Karl mängis ka Walteriga esimese geimi 18-20 – geimi lõpus oli Karl juba raskete koordinatsioonihäiretega ning ei saanud aru, kus on pall, kus on reket, ja kus ta ise on. Walter samal ajal – tundus, et pidi viimase punkti ajal juba läbi suu hingama hakkama…. karm on see juunioride füüsiline vorm. Karl otsustas veel maksimumi võtta alagrupist ja pidas Simmiga ka 3-2 lahingu, mille võitis (14-12, 11-6, 12-14, 4-11, 11-5).
Kohamängudest: vanad sõbrad Taaniel Sepp ja Silver Saia madistasid mis madistasid, aga peale jäi ikka Saia, ei saa Taaniel needust murtud. Talu hävitas Walteri 3-0 ja 5. koha peale mängisid seega Silver ja Tauri – peale jäi (ilmselt esimest korda) Silver 3-0 (11-6, 12-10, 11-6). Fantastiline sooritus !
Esineliku mängudest. Andri madistas Paavoga ja oli igati motiveeritud, et Paavo 3-0 maha võtta rajalt – paraku siiski nii ei läinud. Mäng oli igatahes korralik õpikusquash pikkade ja ilusate punktidega , peale jäi Paavo 3-1 ( 5-11, 11-7, 11-7, 11-9). Teises poolfinaalis alistas Kristjan Pettai Priit Lumi 3-0 (11-5, 11-6, 12-10). Kahjuks Priit ei saanud väärilist lahingut pakkuda, kuna vigastas eelnevalt jalga. Kristjan maksimeeris oma võimalused ja kaitses ühe geimpalli ning pääses ilusti geimi kaotamata finaali. Samal ajal Paavo oli veetnud väljakul üle tunni aja rohkem, et end finaali välja vedada.
Kolmanda koha mängus lendas Andri Talts oma teada tuntud entusiasmiga peale, eesmärgiga võtta Priit 3-0 rajalt maha – paraku siiski nii ei läinud. Andril tekkisid vahepeal mitmesugused filosoofilised küsimused, nagu näiteks “miks Priit juba maha ei sure?” ning “kas on üldse võimalik, et see pall põrkab kaks korda??” Lahing oli korralik, seekord jäi Priit peale 3-0 (11-9, 11-8, 11-4) , pühaliku lubadusega Andrilt, et järgmine kord niimoodi Priit ei pääse enam.
Finaal oli vägev – pikad ja teravad pallivahetused, kus Paavo pidi mängu panema kogu oma tammsaareliku tööeetika, et nii teises, kolmandas kui neljandas geimis kaotusseisudest välja ronida. Kristjan hakkas kolmandas geimis rohkem lihtvigu tegema ning ärritus iseenda peale ja pidas platsil iseendaga pikki arutelusid. Paavol olid samal ajal peas küsimused nagu näiteks: “miks ma siin olen?” “miks ma seda endale teen?” “miks ma juba ära ei või minna?” , ja lihtsalt “MIKS???”
Lahing oli igatahes väga soliidne ja finaalile kohane, kestus 51 minutit ning 3-2 Paavole (6-11, 13-11, 12-10, 11-13, 11-6). Paavo ütles, et ta pole umbes 12 aastat ühtegi turniiri võitnud ning lubas saadud karika jaoks altari teha ning seda iga päev pühalikult vaadata. Terve hooaeg oli ta Kristjanilt peksa saanud, ja nüüd sai oma magusa kättemaksu. Selleks pidi ta läbi tulema Jaanusest, Henrikust, Taurist, Andrist ja Kristjanist, veetes väljakul natuke üle 3 tunni. Väga, väga, väga haige. Ilmselt jooksis kiiresti koju, et jõuaks oma õhtused 500 kätekõverdust ja 500 kükki ära teha.
Tänud kõigile osavõtjatele ning näeme Autospirit Openil juulikuus – vennad Pettaid jagavad varsti täpsemat informatsiooni kes, kus ja millal.
Toetajad: Spordisõber ja Devin
Paremusjärjestus:
- Paavo Piik
- kristjan Pettai – TSRC
- Priit Lumi
- Andri Talts – ESA
- Silver Saia
- Tauri Talu
- Walter H Veedla – Castor SqK
- Taaniel Sepp
- Henrik Kurm- ESA
- Janvel Anderson – Castor SqK
- Karl Kull
- Raivo Mitt
- Kaarel Simm
- Tiit Elmest
- Toivo Annus
- Jaanus Pettai – TSRC
M2 turnriir toimus samal ajal Pärnus.Turniiri olid põnevaks tegemas ka 4 Soome mängijat. Kokku oli võistlustules 19 mängijat. Valitsev naiste meister Kirsika Kikkas oli üksi meeste vastu. Tal olid väga head võimalused mängida end medali kohale, kuid vähene meestemängude kogemus maksis sel korral kätte ja nii tuli vastu võtta alagrupis 2-1 napp kaotus Imre Kuuselt. Khamängudes Kristjan Sinisooga ei saanud pärs oma mängu tööle ja tundus, et ka vaimselt käib võitlu siseendaga. Eks juunioridel tuleb see moment, kus tehnilised oskused on omandatud, kuid võistlustel tekib närv ja hakatakse rabistama ning kaotatakse mänge, mida iseenesest ei peaks kaotama. Kirsikale oli see turniir jälle hea kogemus ja viimane mäng Antti Rossi vastu oli jällegi suurepärane. Uuel hooajal meestel enam nii lihtsalt ei lähe, sest Pärnu naised ( Kirsika ja Aliis ) plaanivad kindlasti meeste liigat vallutama hakata.
Soome mängijate jaoks oli hommik väga raske. Olles ärganud väga vara, et jõuda laeval ja selat kihutades otse Pärnu, pidid nad klubisse jõudes samuti kohe väljakule minema. Väljakud olid harjumatud ning Eesti mängijate harjumatu mängustiil tõid Soomlastele kaasa ka kahjuks kohe kaotused. Eest mängijad ainult killisid või tegid lihtsalt imelikke lööke. Nemad on harjunud sellise rahulikuma drive´i mänguga. Ainukese Soomlasena ünnestus end ikkagi hommikul kokku võtta Karl-Kristian Högströmil, kes alagrupis alistas Indrek Ottise ja Kristjan Sinisoo ning kindlustas sellega koha esinelikus. B alagrupp oli vist kõige tasavägisem . Indrek Otsal ja Antti Rossil oli sama palju võite , kuid poolfinaali läks Indrek Ots, kes võitis omavahelise mängu 12:10 ;12:10. Väga hea turniiri tegi Rait Roseniit, kes oma meelelahutusliku mänguga ning ettearvamatute löökidega hakkas tublilt vastu kõikidele vastastele,kuid sel korral veel pidi vastu võtma napi kaotuse Antti Rossilt. Antti oli algul väga hädas, sest Rait teeb absurdseid lööke absurdsetest olukordadest ja vastane lihstalt ei osanud neid oodata, kuid kolmandas geimis oli juba väsimus ning kahjuks läks võit 12:10 Anttile sel korral.
C alagrupp ehk Pärnu treeningrupp tõi samuti mõningaid üllatusi, kui Janno Kangur alistas Jaak Heinla 2-0. Oodatavalt võitis alagrupi Indrek Rammo, kes küll andis geimi igipõlisele rivaalile ja treeningkaaslasele Jaak Heinlale.
D alagrupp oli lihtsalt põnev. Kirsika ei ole mõnda aega meeste turniiridel osalenud ning tal olid kõik võimalused, et alagrupp ka võita. Esimeses mängus Vallaste vastu ta ka näitas, et on hoos. Võttes geimidega 2-1 (8-11;11-8;7-11) võidu. Esimeses geimis võttis Vallaste võib olla natuke lõdvalt, kuid kolmest parem mäng võib nii lihtsalt käest minna. Teises geimis Meelis mängis juba plaju teravamalt ning viigistas seisu, kuid kolmandas sai Kirsika väikese edu kätte ja nii see geim ära libses. Imre vastu võttis Kirsika kindlalt esimese geimi, kuid siis hakkas jubedalt rapsima ja kiirustama, mistõttu tuli palju lihtvigu ja seetõttu ka lõpuks 1-2 kaotus. Imre tegi muidugi väga hea turniiri. Poolfinaalis olid tal kõik võimalused, et ise finaalis mängida. Poolfinaal Karl-Kristian Högströmiga oli väga tasavägine ning lõppes geimidega 3-1 ( 12-10;11-3;8-11;11-9) Soomlase kasuks. Teisest poolfinaalist tulikergelt finaali Idrek Rammo. Tasavägine poolfinaal jättis Soomase jalgadesse oma jälje. Esimese geimi võttis ta kindlalt endale, kuid siis Rammo ärkas ja oma täpsete boastidega võttis ta järjest järgmised kolm geimi.
Samuti oli väsitav poolfinaali mäng jätnud jälje Imre Kuuse jalgadesse ning ülimalt tasavägises kolmanda koha mängus sai see lõpuks ka saatuslikus ning Indrek Ots võttis 3-1 ka medali.
Kohamängud olid kõik väga tasavägised ja põnevad. Mängijad said korraliku squashipäeva ja turniiri lõpus olid õnnelikud kui lõpuks sauna sai.
Väga vägev turniir hooaja lõpetuseks. M-liiga turniirid on küll selleks hooajaks läbi, kuid teisi turniiri on veel tulemuas küll ja küll. Mai esimesel nädalavahetusel on viimane harrastajate liiga etapp, 13.mai on Tartu ja Pärnu MV viimased etapid, 21.mai seenioride EMV ning turniire jätkub ka juulikuusse.
Paremusjärjestus:
- Indrek Rammo – Castor Sqk
- Karl-Kristian Högström – Soome
- Indrek Ots – Tartu SqK
- Imre Kuusk
- Janno Kangur – Castor SqK
- Kristjan Sinisoo
- Kirsika Kikkas- Castor SqK
- Antti Rossi – Soome
- Jaak Heinla – Castor SqK
- Meelis Vallaste
- Raul Sink
- Indrek Ottis – TSRC
- Mikk Metstak
- Rait Roseniit – Castor SqK
- Janek Eriksoo – Tartu SqK
- Aivar Kommisaar – Tääksi SqK
- Mika Strachan – Soome
- Joel Pellinen – Soome
- Meelis Tähtväli – Castor SqK