30.06-04.07.2022 toimus Hamburgis German Junior Open, mis on üks suuremaid turniire juuniorite kalendris koos Dutch Junior Openiga ja British Junior Openiga. Kuna viimast sel aastal pandeemia tõttu ei toimunudki, oli turniirist osavõtmas üle 350ne noore ja võib tõdeda, et kohale oli tulnud hetkel maailma juuniorite paremik. Muljetavaldavad delegatsioonid saabusid ennekõike Egiptusest ja USA`st – mõlemast riigist üle 40ne mängija + treenerid ja lapsevanemad. Siinkohal saime väga hea õppetunni sellest, et suuresti Euroopas toimuvatel turniiride tulemuste toel saadud ranking Euroopa edetabelis ei tähenda suurt midagi, kui kohale tulevad noored kogu maailmast. Kuna turniiril pannakse mängijate asetused paika hetkel Euroopas olemasoleva rankingu alusel, siis juhtuski nii, et mängijad, kes ei olnud Euroopas turniiridel osalenud ja punkte saanud, pidid mängima esimesel võistluspäeval põhitabelisse saamiseks veel ka kvalifikatsiooni turniiri/ringi ja seda suurem ja valusam oli paljude Euroopa mängijate jaoks üllatus, kui needsamad kvalifikatsioonist tulnud mängijad hakkasid põhitabelis ja oluliselt kõrgema asetust omavaid mängijaid kindlakäeliselt välja lülitama. Samas oli tänu sellele ka võistlus huvitavam aga pealtvaatajatele, kuna ettearvatavust oli oluliselt vähem.
Squashiakadeemia noortest olid kohal 7 noort ja vaprat tegelast, kes pingutasid kõvasti, et laia maailma pallivõluritele vastu saada.
Poistest mängisid alla 13 aastaste vanusegrupis Oskar Talts, Lukas Press ja Riko Hendrik Paavel. Kõige nooremas vanuegrupis juhtuski ennekõike seda, et olles mänginud lähiriikides väiksemaid turniire ja saanud enam-vähem hea paigutuse tuli tunnistada, et ilma asetuseta tulnud mängijad Egiptusest ja USAst olid hetkel veel kiiremad ja osavamad. Heaks näiteks olid USA mängijad, kes tulid kvalifikatsioonist ja neist kaks jõudis ühte poolfinaali ja teise poolfinaali jõudis ka 9/16 asetusega ameeriklane, kes ka kogu BU13 vanusegrupi lõpuks ka võitis. Meie poiste tulemused BU13 vanusegrupis olid järgmised Lukas Press 21.koht, Riko Hendrik Paavel 24.koht ja Oskar Talts 25.koht.
Poiste alla 15 aastaste grupis mängis meie tiimist seekord Hugo Arvisto, kellele see oli ka esimene pikem reis ja välisvõistlus Squashiakadeemia ridades.
Hugol oli vast sel turniiril kõige raskem, kuna just selle vanusegrupis oli kohale tulnud tõeline raskekahurvägi. Aga siiski sai ka palju nalja, kuna Hugo esimene vastane 5/8 asetusega Egiptuse ninja Khaled Serag ei tulnud tervislikel põhjustel kohale, mistõttu sai Hugo loobumisvõidu ja oligi 32 parema hulgas! Turniiri edasine käik läks muidugi veidi raskemaks, kuna teadaolevalt muutuvad finaali poole liikudes kõik mängud ja vastased tugevamaks ja nii oli ka seekord. Hugo võitles vapralt ja sai oma esimese suurema turniiri tulemuseks igati korraliku 31.koha.
BU17 grupis ehk poisid alla 17ne eluaasta olid võistlustules Martin Etverk ja Kaspar Simulman. Selles vanusegrupis osales 71 noort squashitalenti. Martinil ja Kasparil on kogemust võrreldes teiste nooremate poistega juba rohkem, kuna osaletakse aktiivselt ka Eesti turniiridel ja seda juba täiskasvanute kategoorias. Siiski oli esimeste vastastega rohkelt pusimist ja 32 parema hulka meil seekord jõuda ei õnnestunud. Rõõmustav oli aga see, et mida aeg edasi ja turniiri edenedes tõusis nii Martini kui ka Kaspari mängutase ja ka võitlusvaim, mis tõi edasistesse kohamängudesse parema mängupildi ja tasavägisemad lahingud. Tulemusteks Martinile 57.koht ja Kasparile 59.koht.
GU19, ehk tütarlapsed alla 19 eluaastat vanusegrupis osales oma viimast aastat juunioride turniire mängiv Eveli Mälk. Viimastel turniiridel väga head taset näidanud Eveli läks selle turniirile olukorras, kus oodatavat tulemust varjutas 5 nädala tagune pimesoole operatsioon ja sellest taastumine. Sellegipoolest sai Eveli turniiri edenedes hoogu ja enesekindlust juurde ja tulemuseks seekord 25.koht. GU19 turniiri võitis kindlakäeliselt rootslanna Moa Bönnemark, kellega Eveli kohtus aasta alguses toimunud Tsehhi turniiri poolfinaalis. Eveli on ka juba osalemas järgmisel kõrgetasemelisel turniiril Dutch Junior Open – seega pöidlad pihku!
Kokkuvõtlikult võib öelda, et turniir oli igati õnnestunud – seda ennekõike kogemuse poolest osaleda nii kõrgetasemelisel võistlusel, mis peale kaotuspisarate ära pühkimist annab indu juurde veel kiiremaks ja osavamaks saada!
Detailsem info tulemuste kohta ESF`i kodulehelt ja pildid.